مخالفت با قرارداد توتال تقدیم ذخایر گازی مشترک به بیگانگان است

مخالفت-با-قرارداد-توتال-تقدیم-ذخایر-گازی-مشترک-به-بیگانگان-است

نخستین قرارداد جدید نفتی در پساتحریم در دوازدهم تیرماه جاری بین شرکت ملی نفت و کنسرسیوم بین المللی به رهبری شرکت نفتی توتال فرانسه برای توسعه فاز ۱۱۱ پارس جنوبی امضا شد.

امضای این قرارداد با طرح ابهامات و ایراداتی توسط برخی منتقدان همراه بود که ازجمله آنها، می توان به ادعای آنها مبنی بر لزوم انتشار متن قرارداد توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی، اشاره کرد.
پیش از این بیژن زنگنه وزیرنفت در واکنش به این انتقادات گفته بود: هیات هفت نفره ای که تشکیل شده این قرارداد را تایید کرده است، این هیات مشتمل بر چهار وزیر پیشین و کارشناسان و نمایندگان ریاست جمهوری، شورای عالی امنیت ملی و حسابرسی، این قرارداد را منطبق با قوانین و مقررات دانسته است.
وزیرنفت تاکید کرده بود: خواسته و فرمایشات رهبرمعظم انقلاب نیز در روند تدوین و تصویب چارچوب مدل جدید قراردادهای جدید نفتی رعایت شده است.
ارزش قرارداد توسعه فاز ۱۱پارس جنوبی چهارمیلیارد و ٨٠٠ میلیون دلاراست که با به ثمر رسیدن آن، روزانه ۵۶ میلیون مترمکعب (معادل ۲میلیارد فوت مکعب) به ظرفیت برداشت ایران ازمیدان گازی پارس جنوبی مشترک با قطر افزوده می‌شود.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید