مدیرعامل تسلا و فیسبوک به جان هم افتادند!

به گزارش بازخوان و به نقل از دیجیاتو، زاکربرگ روز دوشنبه در جریان گفتگوی زنده از طریق فیسبوک و در پاسخ به سؤال یکی از کاربران، آینده تاریک برای هوش مصنوعی را کاملاً رد کرد و افراد معتقد به چنین نظریه ای را «بی مسئولیت» خواند:

افراد منفی باف که تلاش می کنند تا بر طبل سناریوهای آخرالزمانی بکوبند را به هیچ وجه درک نمی کنم. به نظر من این نوع تفکر منفی، به نوعی غیر مسئولانه است.

 

مدیر عامل فیسبوک ادامه داد:

طی پنج الی ده سال آینده، هوش مصنوعی پیشرفت های چشمگیری را به زندگی ما می آورد؛ اگر علیه AI صحبت می کنید، در واقع با خودروهای ایمن تر، تشخیص بهتر بیماری ها و مواردی از این دست مخالف هستید.

ظاهراً این صحبت ها به ایلان ماسک گران آمده؛ همان طور که می دانید، ماسک یکی از مدافعین برجسته نظریه خطرات هوش مصنوعی به شمار می رود. مدیر عامل تسلا، اسپیس اکس و نورالینک (و چند شرکت دیگر) همواره در مورد پیشرفت بی حد و مرز AI هشدار داده و حتی هوش مصنوعی را «بزرگ ترین خطر پیش روی تمدن بشر» نامیده است.

پس از صحبت های زاکربرگ، ماسک مثل همیشه در توییتر به آنها پاسخ داد و اعلام کرد:

با مارک در این مورد صحبت کرده ام. درک او از موضوع بسیار محدود است.

 

گفتنیست هم زاکربرگ و هم ماسک، انسان های آگاهی هستند و قطعاً به پشتوانه اطلاعات خود صحبت می کنند، اما شاید هردوی آنها از واقعیت دور شده اند. خطرات هوش مصنوعی صرفاً محدود به آینده علمی-تخیلی و شورش ربات ها علیه انسان نیست و همین حالا هم می توان مسائلی نظیر اشاعه تبعیض های نژادی و جنسیتی، افزایش نرخ بیکاری، افزایش نابرابری اجتماعی، جاسوسی و نظارت غیر قانونی بر مردم توسط دولت ها، و مواردی از این دست را به عنوان مشکلات واقعی ناشی از پیشرفت AI نام برد.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید