مدیرکل پدافند غیرعامل وزارت نیرو: هنوز آتش‌نشانان به کانون آتش نرسیده‌اند

مدیرکل پدافند غیرعامل وزارت نیرو گفت: اصلاً منطقی نیست که عنوان کنیم در یک ساختمان دولتی ذخایر بنزین یا ذخایر سوخت داشته‌ایم و منجر به آتش‌سوزی شده است.

به گزارش بازخوان به نقل از تسنیم ، میثم جعفرزاده مدیرکل دفتر مدیریت بحران پدافند غیرعامل وزارت نیرو اظهار داشت: با توجه به اینکه آتش‌سوزی در طبقه منفی۴ ساختمان برق حرارتی رخ داده، دود بسیار غلیظی از طبقات پایینی به بالا می‌آید که امکان نزدیک شدن به کانون آتش را از آتش‌نشانان گرفته است.

وی افزود: شعله‌وری آتش گسترده نیست اما دود امکان مهار آتش را تا این لحظه گرفته و هنوز آتش‌نشانان به کانون آتش نرسیده‌اند.

جعفرزاده در خصوص شایعه آتش‌سوزی ناشی از ذخایر ۲۰۰۰لیتری بنزین در ساختمان برق حرارتی گفت: هیچ ذخیره سوختی در ساختمان برق حرارتی وجود نداشت و اصلاً منطقی نیست که عنوان کنیم در یک ساختمان دولتی ذخایر بنزین یا ذخایر سوخت داشته‌ایم و منجر به آتش‌سوزی شده است.

وی ادامه داد: باید صبر کنیم تا آتش مهار شود و پس از آن متخصصان سازمان آتش‌نشانی در خصوص دلایل بروز حادثه بررسی و اطلاع‌رسانی کنند.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران پدافند غیرعامل وزارت نیرو با بیان اینکه “سرعت تخلیه افراد و مدارک مهم شرکت برق حرارتی بسیار خوب و مدیریت‌شده بود”، گفت: خوشبختانه به‌موقع تمامی افراد از ساختمان تخلیه شدند و تمام مدارک مهم نیز به بیرون از ساختمان انتقال داده شده است.

وی افزود: تنها بخشی از مدارک راکد و قدیمی که در فرآیند الکترونیکی‌سازی اسناد به فایل‌های الکترونیکی درآمده بودند، در آتش سوختند که هیچ گونه زیان و اختلالی در کارهای این شرکت مهم در صنعت برق کشور ایجاد نمی‌کند.

گفتنی است روز گذشته ساختمان برق حرارتی وزارت نیرو دچار آتش‌سوزی شده بود که ۵۰ نفر از افراد حاضر در ساختمان تخلیه شدند.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید