مسیحیان بهترین شرایط را برای زندگی در ایران دارند/برای دفاع از کیان نظام در هر مقطعی حاضر و آماده ایم

نماینده مردم ارامنه شمال در مجلس گفت: مسیحیان از وضعیت خود در ایران بسیار راضی هستند.

کارن خانلری نماینده مردم ارامنه شمال در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی سایت بازخوان درباره وضعیت مسیحیان در جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: در جمهوری اسلامی ایران با توجه به وجود اقلیت‎های دینی مختلف خوشبختانه تعامل مثبتی میان مردم با ادیان مختلف وجود دارد که مسیحیان نیز در این بین استثنا نبوده و توانستند در بهترین شکل ممکن در ایران زندگی کنند.

وی تاکید کرد: در ایران ادیان توحیدی چون ارامنه، زرتشتیان، یهودیان، آشوریان به عنوان اقلیت دینی در کنار اکثریت مسلمان وضعیت خوبی دارند و از تمامی امتیازات شهروندی برخوردار هستند.

نماینده مردم ارامنه شمال در مجلس خاطرنشان کرد: ایران به دلیل داشتن سبقه تاریخی و تمدنی قوی همواره بسترهای لازم برای زندگی مسالمت‎آمیز اقوام مختلف در کنار هم را داشته است از این رو براساس این مبادلات هیچ‎گونه مشکلی برای اقلیت‎های دینی از جمله مسیحیان در کشورمان وجود ندارد و نخواهد داشت.

خانلری تصریح کرد: وحدت و انسجامی که این روزها در بین ایرانیان از هرگونه مذهب و دینی در داخل کشورمان حاکم است در دنیا بی‎نظیر است چرا که ما شاهد هستیم در کشورهای همسایه ایران مشکلات مختلفی پیرامون زندگی اقلیت‎های دینی در کنار یکدیگر وجود دارد.

وی اظهار کرد: ارامنه به عنوان یکی از اقلیت‎های پرجمعیت کشورمان حس خوبی را نسبت به رفتارهای صورت گرفته در قبال خود در ایران احساس می‏کنند از این رو بدون شک در تمامی مقاطع به همراه برادران و خواهران مسلمان خود در جهت حفظ از کیان نظام و آرمان‎های اقدامات لازم را انجام خواهند داد.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید