معامله یک میلیارد دلاری برای خرید ناشر «بازی تاج و تخت»

معامله-یک-میلیارد-دلاری-برای-خرید-ناشر-«بازی-تاج-و-تخت»

کمپانی آلمانی برتلسمان در معامله‌ای ۱ میلیارد دلاری با شرکت انگلیسی پیرسون سهام خود را در انتشارات پنگوئن به ۷۵ درصد افزایش داد. انتشارات پنگوئن ناشر آثار مشهوری چون مجموعه «بازی تاج و تخت» و «پنجاه طیف گری» است.

به این ترتیب مالکیت ۲۵ درصد باقیمانده از سهام انتشارات پنگوئن در اختیار کمپانی پیرسون و دیگر سهامداران باقی ماند.

«پنگوئن رندم هاوس» سال ۲۰۱۳ با ادغام دو غول بزرگ صنعت نشر از آمریکا و بریتانیا به وجود آمد. بر اساس معامله تازه قیمت این انتشارات بزرگ سه میلیارد و ۵۵۰ میلیون دلار در نظر گرفته شده است.

توماس ریب مدیرعامل کمپانی برتلسمان خرید سهام انتشارات پنگوئن را در راستای برنامه کمپانی برای در اختیار گرفتن بخش اعظم تمام شرکت‌های زیرمجموعه خواند. در حال حاضر مدیرعامل انتشارات پنگوئن از مدیران کمپانی برتلسمان است و پس از این با در اختیار داشتن سه چهارم سهام انتشارات انتخاب رییس هیات مدیره نیز در اختیار کمپانی برتلسمان خواهد بود.

به گزاش خبرآنلاین، مجموعه «پنگوئن رندم هاوس» از چیزی در حدود ۲۵۰ ناشر مستقل در سراسر جهان تشکیل شده است. این کمپانی هر سال بیش از ۱۵ هزار عنوان کتاب تازه منتشر می‌کند. در میان آثار منتشر شده این کمپانی کتاب‌های نویسندگان مشهوری چون جان گریشام، دن براون و آلیس مونرو نویسنده برنده جایزه نوبل ادبیات به چشم ‌می‌خورد.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید