معاون آخوندی:گرانی مسکن شوی تبلیغاتی است

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: افزایش قیمت در بازار مسکن صحت ندارد و شوی تبلیغاتی برای گران کردن مسکن است.

به گزارش بازخوان به نقل از ایلنا،  حامد مظاهریان در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت بازار مسکن و اثر گذاری التهابات ارز بر این بازار اظهار داشت: رشد شاخصه های مانند مبایعه نامه ها، ارزش قراردادها و تعداد مجوز ها و پروانه های ساختمانی در دو ماه  آذر و دی نشان می دهد که بازار مسکن وارد دوره رونق شده است.  

وی با بیان اینکه  رونق در بازار مسکن در ماه ابتدای امسال نهادینه شده است، گفت: در ۱۰ ماه گذشته شاهد رشد ۶ درصدی صدور پروانه های ساختمانی بوده ایم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه یکی از نگرانی ها برای ادامه رونق بازار مسکن ، تلاطم ارز است، افزود: بازار ارز موازی بازار میکن است و اگر نتواند در بازه زمانی کوتاه به تعادل برسد، بر روی سایر بازارهای موازی اثر نامطلوب می گذارد.  

مظاهریان درباره ادعاهایی مبنی بر افزایش ۵۰ درصدی قیمت مسکن در بازار تاکید کرد: این حرف به هیچ وجه علمی نیست. اینکه تعداد معدودی مالک اقدام به افزایش ناگهانی قیمت ملک خود کنند، ملاک عمل نیست به نظر من ای اظهارات برای ایجاد بی ثباتی در بازار مسکن است چون در دی ماه ۱۹ هزار معامله در تهران صورت گرفت که با بررسی آنها می توان میانگین افزایش قیمت ها را تعیین کرد. بازار تعیین کننده قیمت است نه افراد آیا آنکه قیمت ملک خود را ۵۰ درصد افزایش داده، تانسته آن را به فروش برساند؟

وی  با تاکید بر اینکه این اظهارات شوی تبلیغاتی برای گران کردن مسکن در بازار است، اظهار داشت: بر اساس همه معاملات ثبت شده در شهر تهران افزایش قیمت ۱۰ ماهه ۸ درصد و نقطه به نقطه ۱۵ درصد است بنابراین افزایش قیمت مسکن هنوز به تورم عمومی نرسیده است این اظهارات یک شوی تبلیغاتی برای گران کردن مسکن است و به هیچ وجه صحت ندارد چون هنوز با مازاد عرضه مسکن مواجهیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در سال آینده اگر تلاطم بازارهای موازی ادامه نیابد و منابع مالی از بانک ها به سمت بازارهای موازی حرکت نکند، روند رو به رشد بازار مسکن ادامه یابد، ادامه داد: با این حال احتمال تثبیت نرخ ارز بسیار بالاست و در سال آینده بازار مسکن نیز روند رونق خود را ادامه می دهد.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید