ناسا برای نخستین بار اعتراف کرد؛ پول کافی برای فرود انسان در مریخ را نداریم

ناسا-برای-نخستین-بار-اعتراف-کرد؛-پول-کافی-برای-فرود-انسان-در-مریخ-را-نداریم

به گزارش بازخوان و به نقل از دیجیاتو، گرستنمیر در جلسه ای تازه گفته که نمی توان تاریخ مشخصی برای فرود انسان ها روی مریخ اعلام کرد و دلیل این مسئله، سطح بودجه و افزایش ناچیز ۲ درصدی آن است که سبب می شود ناسا به زیرساخت های لازم برای تحقق این مهم دسترسی نداشته باشد. به بیان دیگر، ناسا شاید بتواند انسان را به مدار مریخ بفرستد، اما توسعه تکنولوژی های کاهش ارتفاع و فرود روی سطح سیاره سرخ، سرمایه ای به مراتب بیشتر از بودجه فعلی ناسا می طلبد.

اینکه در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد، کاملاً به سرمایه ناسا بستگی دارد. گرستنمیر در حال حاضر به ماموریت های اکتشافی در ماه تمایل نشان داده و می گوید که ناسا در حال برنامه ریزی برای ساخت «دروازه ای» به نام Deep Space در مدار ماه است که از آن برای ارسال پدها و اکتشاف هرچه بیشتر منظومه شمسی استفاده می شود.

با توجه به این مسئله و کمبود بودجه ای که ناسا از آن صحبت می کند، شاید یکی از بزرگ ترین نقاط ضعف سازمان های وابسته به دولت همین موضوع باشد. در واقع ماموریت های ناسا، ممکن است با تغییر هر دولت یا حتی در میانه کار یک دولت، دچار تغییرات فراوان شوند. البته این بدان معنا نیست که باید رویاپردازی درباره مریخ را کنار بگذاریم، اما ناسا احتمالاً مجبور می شود سرمایه خود را از کمپانی های فضایی تجاری تامین کند.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید