ناسا نزدیکترین تصاویر از لکه سرخ بزرگ مشتری را به ثبت رساند

ناسا-نزدیکترین-تصاویر-از-لکه-سرخ-بزرگ-مشتری-را-به-ثبت-رساند

به گزارش بازخوان و به نقل از دیجیاتو، فضاپیمای جونو ناسا بالاخره اولین تصاویر گذر نزدیک خود از لکه سرخ بزرگ مشهور سیاره مشتری به زمین فرستاد. این نقطه قرمز رنگ که فقط دو برابر کره زمین عظمت دارد، از قرن ۱۷ میلادی مورد پژوهش دانشمندان بوده است.

اما حالا همه مردم می توانند نزدیک ترین تصاویر به ثبت رسیده از این توفان شدید که در سطح سیاره مشتری در جریان است را ببینند:

 

جونو با هدف مطالعه سیاره مشتری، بیش از یک سال است که به دور آن می چرخد. برای حفظ مدار مشخص شده، جونو مدت زیادی از سیاره فاصله گرفته و در بازه زمانی کوتاهی از فراز مشتری با فاصله بسیار اندک می گذرد.

جونو هر ۵۳ روز یک بار از روی مشتری می گذرد و هفتیم گذر نزدیک آن که هفته پیش رخ داد، نزدیک ترین فاصله ای است که جونو با مشتری داشته. به همین دلیل، تصاویر گرفته شده از لکه بزرگ سرخ اهمیت بسیاری دارند.

در آینده هم جونو به مشتری نزدیک خواهد شد اما احتمالا به جز در سفر آخرش که قرار است شیرجه مستقیمی به داخل سیاره بزند، هیچ گاه تا این اندازه به سطح مشتری نزدیک نمی شود.

جونو پس از اتمام ماموریت خود، احتمالا در سال های ۲۰۱۸ یا ۲۰۱۹ به درون مشتری شیرجه می زند تا از بین برود. علت این کار، عدم انتشار باکتری های زمینی متصل به فضاپیما در قمرهای مشتری اعلام شده که پوشیده از اقیانوس های بزرگ هستند.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید