نامه جمعی از قهرمانان و مربیان کشتی به مقام معظم رهبری

جمعی از کشتی گیران و کادر فنی تیم های ملی، در نامه ای به رهبر معظم انقلاب اسلامی از ایشان خواستند، دستور فرمایند از طریق تشکیل تیم های دیپلماسی مشکل بوجود آمده را حل کنند.

به گزارش بازخوان و بنابر اعلام فدراسیون کشتی، متن این نامه به شرح زیر است:

محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای دامت برکاته
با سلام و احترام

ضمن آرزوی سلامتی برای حضرتعالی و سربلندی ایران عزیز در تمامی عرصه ها، به استحضار می‏ رساند، کشتی و ورزش، از معدود عرصه هایی است که با کمترین هزینه، پرچم پرافتخار کشورمان را برفراز تمامی پرچم های ملل دنیا قرار می دهد و همه جهانیان بهنگام نواختن سرودملی مان می ایستند و ادای احترام می کنند. اما امروز با قدرت گرفتن مناسبات سیاسی رژیم صهیونیستی در “کمیته بین المللی المپیک”، کشتی و ورزش کشور با مسئله محرومیتهای سنگین و تعلیق رشته های ورزشی، بسیار متفاوت از شرایط قبل مواجه می باشد. دغدغه مهمی که رفع نشدن آن، هر لحظه ممکن است منجر به تعلیق کشتی و ورزش کشور شود.
این بدان معنا نیست که ما می‌خواهیم در مورد رسمیت یا عدم رسمیت رژیم صهیونیستی صحبتی داشته باشیم هرگز و بطور قطع مرجع تصمیم گیری در این باره نهادهای دیگری هستند.

اما تمامی کشتی گیران و ورزشکاران ملی خواستار آن هستند، که باتوجه به شرایط جدیدی که در فضای مدیریتی ورزش در دنیا شکل گرفته و خطر محرومیت های پیاپی، که قهرمانان و مربیان ملی ما را تهدید می کند، و صدالبته مطمئن هستیم این وضعیت به هیچ وجه مد نظر حضرتعالی نیز نمی باشد، دستور فرمایید شورای عالی امنیت ملی، با ابلاغ این موضوع مهم، به دستگاه دیپلماسی کشور و تشکیل تیمهای دیپلماسی، با ورود به “کمیته بین المللی المپیک”، جلودار حمایت از عرصه افتخارافرینی برای کشور عزیزمان ایران و قهرمانان ملی اش باشند.
در واقع لازم است این مراجع، تمام تلاش خود را به کار بندند تا موضوع محرومیت ورزشکار، مربی، کشتی و ورزش کشور را، در صورت عدم مبارزه با کشتی گیران و ورزشکاران عاریتی رژیم صهیونیستی، از طریق مذاکره و تعاملات مستقیم و غیرمستقیم و سایر ابزارهای دیپلماتیک با “کمیته بین المللی المپیک” و نیز رایزنی با سایر کشورهای اسلامی و دارای مواضع مشترک در جهان برطرف نمایند، تا ضمن حفظ سیاست های نظام سیاسی و اعتقادی کشور، موضوع اعمال محرومیت ها که بعنوان ابزاری جهت تخریب مسیر کسب افتخار قهرمانان ملی کشور، اسباب سوء استفاده قدرتهای سیاسی حاکم بر “کمیته بین المللی المپیک” گردیده است، متوقف شود.
رهبر گرانقدر، تمامی سازمانهای مسوول در این میدان ما را تنها گذاشته اند. البته سالهاست ما را تنها گذاشته اند. اما الان شرایط مانند قبل نیست. پیش از این در صورت عدم رویارویی با نماینده رژیم صهیونیستی، کسب نتیجه در همان مسابقه را از دست می دادیم، اما اکنون صحبت از چند سال محرومیت و حتی محرومیت مادام العمر است. آنهم نه فقط ورزشکار، بلکه مربی و رشته ورزشی وی هم محروم می شوند…

ما مردانه جنگیم، اما هیچکدام از سازمانهای مسوول نمی خواهند در شرایط بغرنج و پیچیده امروز، در حمایت از کشتی گیران و ورزشکاران ملی پوش در کنار ما بایستند.

دستور اقدام عاجل از سوی حضرتعالی در این زمینه ، به شورای عالی امنیت ملی، موجب آرامش خاطر ما فرزندان و سربازان ایران زمین است.

توفیق روز افزون شما را از درگاه خداوند متعال خواستاریم.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید