نحوه دریافت وام ۱۲۰ میلیون تومانی مسکن زوجین اعلام شد

سالار خیلی گفت: ضرورتی ندارد متقاضیان برای اخذ تسهیلات مسکن زوجین ، سپرده گذاری کنند .همچنین گذر زمان و انتظار برای دریافت این وام حذف شده است.

هادی سالارخیلی رئیس اداره کل سازمان و روش‌های بانک ملی در گفتگو با خبرنگار بورس،بانک و بیمه  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به  پرداخت تعرفه جدید وام خرید مسکن برای زوج اظهار کرد:در این موضوع با دیدگاه جدید سپرده گذار و تسهیلات گیرنده از هم تفکیک شده اند.برای سپرده گذار مزیت های جدیدی در نظر گرفته ایم که ضمن بهره مندی از آنها ،در کار خیر هم شرکت می کند.به طور مثال  متقاضی در ابتدا مبلغی معادل ۱۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در بانک ملی تحت عنوان سپرده مسکن، سپرده گذاری می کند.سپس  برحسب مصوب ده درصدی بانک مرکزی،طی مدت یک سال، به این سپرده یک میلیون و ۸۲۰ هزار تومان سود تعلق خواهد گرفت.

وی ادامه داد: همچنین به این سپرده طی مدت یکسال ۱۲ برگ اوراق تعلق می گیرد، که هربرگ برحسب نوسانات بازار با قیمتی معادل ۶۰ تا ۹۰ هزار تومان  به فروش می رود، بنابراین با متوسط قیمت ۸۰ تومان ،این ۱۲ برگ اوراق، ارزشی به میزان ۹۶۰ هزار تومان خواهد داشت .

رئیس اداره کل سازمان و روش‌های بانک ملی با بیان اینکه میزان اولیه سپرده نباید کمتر از ۱۶ میلیون تومان باشد،گفت:در نهایت سود عاید شده برای سپرده گذار در این نوع از سپرده گذاری  ۱۴ تا ۱۷ درصد است.که این موضوع نه تنها مشوقی برای سپرده گذاری به شمار می آید بلکه  موجب اعطای تسهیلات مسکن به زوجین را نیز فراهم می کند.

سالار خیلی تاکید کرد:هیچ ضرورتی برای متقاضیان وجود ندارد که برای اخذتسهیلات مسکن زوجین ، سپرده گذاری کنند .همچنین گذر زمان و انتظار برای دریافت  این وام حذف شده و افراد می توانند بلافاصله آن را دریافت کنند.

وی بیان کرد:همچنین افراد می توانند این اوراق را از بازار فرابورس خریداری کنند؛تاکنون این اوراق با قیمت بالایی توسط یک بانک به افراد توزیع می شد،به همین دلیل وقتی اوراق براساس سپرده مشتریان در بازار توزیع می شود نه تنها بازار اوراق از حالت انحصاری خارج خواهد شد بلکه قیمت آن نیز برحسب عرضه و تقاضا شکسته می‌شود.از این رو امیدواریم سایر بانک ها نیز وارد این عرصه شوند.

رئیس اداره کل سازمان و روش‌های بانک ملی افزود:با این شرایط قیمت تمام شدهتسهیلات مسکن برای متقاضی کمتر خواهد شد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه محدودیت در خرید خانه برحسب سال ساخت وجود ندارد ،افزود: تنها ارزش ملک، ملاک است و افراد می‌توانند برحسب بودجه خود، خریداری کنند.

سالارخیلی با اشاره به وضعیت ضامن برای دریافت این تسهیلات ،تصریح کرد: باتوجه به آنکه مسکن به رهن بانک می‌رود شرایط مقررات سختگیرانه‌ای برای ضامن وجود ندارد و با مشتریان خود دربحث ضامن مدارا خواهیم کرد.

 وی با بیان اینکه بازپرداخت اقساط، به مدت  ۱۲ سال و به صورت پلکانی خواهد بود، گفت:براین اساس اکثرمردم می‌توانند ازاین تسهیلات استفاده کنند چرا که نرخ آن، همانند اجاره بهایی است که هم اکنون پرداخت می‌کنند. همچنین بازپرداخت اقساط تسهیلات جعاله ، ۳ تا ۵ سال خواهد بود.

سالارخیلی با اشاره به شرایط اعطای وام به زوجین گفت: شرایط دریافت این تسهیلات ،انتخاب مسکن مورد مقبول و خریداری اوراق است.البته حداقل باید یک ماه از تاریخ سپرده گذاری مسکن  بگذرد تا اوراق در فرابورس ارائه شود.

به گفته این مقام مسئول، اوراق خرید مسکن ازسوی بانک ملی از اول اسفندماه، در فرابورس عرضه خواهد شد و افراد می‌توانند از تمامی شعب  آن را خریداری کنند.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید