نقش مثبت فضای مجازی در اطلاع رسانی زلزله تهران/نباید فرصت های مجازی را از دست بدهیم

استاندار تهران نقش فضای مجازی در زلزله چهارشنبه شب تهران را بسیار موثر و مثبت دانست.

محمدحسین مقیمی استاندار تهران در گفت و گو با خبرنگار سیاسی سایت بازخوان درباره آخرین وضعیت تهران بعد از وقوع زلزله چهارشنبه شب و خبرهای منتشر شده مبنی بر وقوع زلزله دیگر خاطرنشان کرد: این موضوع به خوبی برای مردم روشن و قابل قبول است که زلزله غیرقابل پیش‌بینی است از این رو در این وضعیت تنها اقدامی که ما می‏‌توانیم انجام دهیم داشتن آمادگی لازم برای مقابله با این موضوع و نحوه مدیریت آن است.

**در آماده‎باش کامل هستیم

وی با اشاره به تشکیل جلسات پی در پی ستاد مدیریت بحران در استانداری تهران تاکید کرد: در شرایط فعلی تهران در آماده‎باش کامل قرار دارد و ما تمام توان خود را برای مقابله با حوادث احتمالی به کار گرفتیم.

استاندار تهران تصریح کرد: استان تهران و برخی از استان‎های اطراف روی گسل هستند و این موضوع مربوط به خلقت طبیعت است و ما هیچ‎گونه دخل و تصرفی درباره آن نداریم از این رو در شرایط فعلی باید با حفظ خونسردی اقدامات لازم را انجام دهیم.

مقیمی درباره نقش فضای مجازی در اطلاع‎رسانی پیرامون زلزله رخ داده در تهران و برخی از استان‎های دیگر خاطرنشان کرد: در لابه‎لای یکسری از شایعاتی که در فضای مجازی منتشر می‎شود باید بدون شک به اطلاع‎رسانی‎های خوبی که از سوی شبکه‏‌های مجازی در قبال موضوع زلزله در تهران رخ داد اشاره کرد چرا که این روند اتخاذ شده سبب افزایش آگاهی مردم نسبت به موضوع زلزله شد.

وی با بیان اینکه ما باید از فرصت وجود شبکه‎های مجازی و کانال‎های تلگرامی در جهت افزایش آگاهی مردم نسبت به اتفاقات مختلف از جمله رخدادهایی چون زلزله استفاده کنیم تاکید کرد: شاهد بودیم که خوشبختانه در طی چند روز گذشته و بعد از وقوع زلزله تهران آموزش‌های خیلی خوبی در قالب کلیپ و دستورهای هشداری در فضای مجازی به مردم آموزش داده شد از این رو از منظر بنده باید از این فرصت به بهترین شکل ممکن استفاده شود.

استاندار تهران با بیان اینکه عملکرد فضای مجازی در خصوص اطلاع‎رسانی پیرامون زلزله تهران قابل قبول بود گفت: بنده به شخصه از این رویکردها استقبال می‏کنم و موافق ادامه آن هستم.

**مدارس تهران فردا تعطیل نیست

مقیمی درباره امکان تعطیلی مدارس تهران در روز یکشنبه باتوجه به بازگشت آلودگی هوا اظهار کرد: فعلا تصمیمی برای تعطیلی مدارس در روز یکشنبه اتخاذ نشده است چرا که سطح آلودگی هوا به قدری نیست که منجر به تعطیلی مدارس شود.

وی خاطرنشان کرد: ما معتقدیم در جهت از بین بردن معضل آلودگی هوا در تهران باید راهکار جدی اتخاذ شود چرا که با تعطیلی مدارس و ادارات راه به جایی نخواهد برد.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید