نماينده اصولگراي مجلس: وزارت کشور نیازمند تغییر اساسی است

نماينده-اصولگراي-مجلس:-وزارت-کشور-نیازمند-تغییر-اساسی-است

 محمدعلي پورمختار، عضو فراكسيون ولايت مجلس شوراي اسلامي در مورد ضرورت تغيير در كابينه دوازدهم به خبرنگار نامه نيوز گفت: وزرای ناكارآمد معلوم هستند و همه به نوعي خبر دارند كه چه وزرايي ناكارامد هستند، همه مي دانند كه چه وزرايي به اعتماد مردم و اقتصاد كشور ضربه زدند و نتوانستند شعارهاي آقاي روحاني را عملياتي كنند.

وي اظهار داشت: عمده مشكلات ما اقتصادي است و تيم ناهماهنگ اقتصادي اعم از وزير و مشاور و امثالهم نشان دادند كه نمي توانند در اين حوزه كار كنند و سياستهاي ابلاغي رهبري، قوانين مجلس و حتي تدابير رئيس جمهور را اجرايي كنند.

پورمختار بيان كرد: بايد تغيير رويكردي در داخل دولت ايجاد شود و روش مديريتي قويتر،جوانتر و اثرگذارتر را دولت در پيش بگيرد، طبيعتا افرادي كه جوانتر و داراي انگيزه هستند مي مانند.

وي ادامه داد: اگرآقاي روحاني خواهان ماندن برخي افراد در برخي وزارتخانه ها است بايد از مردم نظرسنجي كنند چراكه ملاك مردم است، يا رضايتمندي نسبت به برخي وزراء هست كه همين ملاك مي شود و يا اين رضايتمندي نيست كه بايد طبق نظر مردم در تغييرات كابينه عمل شود.

وي خاطرنشان كرد:دولت در بخشي از حوزه سياست خارجي موفق بوده است چون در بحث تعاملي مثبت عمل كرده است گرچه نواقص و معايبي نيز در اين زمينه دارد. در وزارت نفت نيز اخيرا اتفاقات مناسبي افتاده است ولي چون در حوزه بانكي مشكل داريم لذا اين مشكلات باعث شده است كه آثار مثبت اقدامات وزارت نفت را نيز ملاحظه نكنيم.

اين نماينده اصولگراي مجلس با بيان اينكه از وزارت كشور راضي نيستيم و بايد تغييراتي در اين حوزه انجام شود گفت: آقاي صالحي اميري در طول مدتي كه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي بوده اند به خوبي عمل كرده اند و رفتار منطقي و عاقلانه اي داشته اند .

وي با بيان اينكه از مجموعه وزارت ورزش نيز رضايت داريم تصريح كرد: وزارت علوم و آموزش و پرورش نيز تقريبا تعطيل هستند و نيازبه تغيير در آنها نيز جدي است. در عين حال وزارت بهداشت اقدامات خوبي داشته است كه البته اين اقدامات نيز براي پول هاي خوبي بود كه مجلس به اين وزارتخانه داده است و در واقع با زور پول و تزريق منابع عمده پيش رفته است كه بايد اين رويكرد اصلاح شود.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید