نوبخت در نشست خبری: دو نرخی کردن و سهمیه بندی بنزین صحت ندارد

سخنگوی دولت گفت: اعتراض حق شهروندان است و آنها می‌توانند در چارچوب قانون اعتراض کنند، اما اعتراض با اغتشاش فرق دارد.

به گزارش بازخوان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست خبری خود با اصحاب رسانه که امروز سه‌شنبه (۱۲ دیماه) در محل نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، گفت: از نظر دولت، براساس حقوق شهروندی، اعتراض حق شهروندان است و آنها می‌توانند در چارچوب ضوابط قانونی اعتراض خود را داشته باشند و صدا و پیام خود را به مسولان برسانند، اما اعتراض با اغتشاش فرق دارد.

وی با بیان اینکه برخورد با اغتشاش گران باید در چارچوب قانون باشد، افزود: قانون اساسی مرز اعتراض و اغتشاش را مشخص کرده است.

سخنگوی دولت تصریح کرد: تخریب اموال و منافع عمومی و شخصی از نظر قانون جرم است و به همین دلیل کسانی که مرتکب اینگونه اقدامات می‌شوند در پیشگاه ملت و قانون محکوم هستند؛ به خصوص اینکه این اقدامات منجر به آسیب به جان شهروندان شود و جان آنها را در معرض خطر قرار دهد.

نوبخت ادامه داد: اگر امروز رئیس جمهور از حوادث اخیر غمگین است، رئیس جمهور آمریکا و نخست وزیر اسرائیل خوشحال هستند و خوشحالی خود را کتمان نمی‌کنند.

وی تاکید کرد: دولت در فضای دموکراتیک انتخاب شد و همه به سلامت انتخابات واقف هستند. این دولت منتخب مردم است و در برابر اتفاقات اخیر متاثر و دردمند است.

نوبخت گفت: دولت رقم مشخصی برای حاملهای انرژی تعیین نکرده است و همه اعداد و ارقام در این باره گمانه زنی است.

سخنگوی دولت اظهار کرد: باید اختلاف‌های خانوادگی خود را که باعث پایکوبی و خوشحالی دشمنان شده است، حل کنیم.

وی با بیان اینکه دولت سیاست روشنی برای اشتغال و رشد اقتصادی دارد، تاکید کرد: دولت خود را موظف به حل مشکلات مردم می‌داند اما معتقدم که ریشه یابی این قضایای پیش آمده به مصلحت نیست، بلکه مثل سَم است، بنابراین باید به منافع ملی توجه کرد.

نوبخت بیان کرد: کسانی که از موضوع اغتشاش‌ها شاد هستند، انتظار ساده لوحانه ای است که توقع داشته باشیم به ما کمک کنند.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران جوان درباره استعفای آخوندی وزیر راه و شهرسازی و مخالفت رئیس جمهور با این موضوع گفت: این موضوع صحت ندارد و این خبر را از شما می‌شنوم.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید