نیکی هیلی خواستار تشکیل نشست اضطراری شورای امنیت در مورد ناآرامی‌های ایران شد

سفیر آمریکا در سازمان ملل در ادامه اقدامات و اظهارات مداخله‌جویانه مقامات این کشور خواستار تشکیل نشست اضطراری در مورد ناآرامی‌های ایران شد.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل خواستار تشکیل نشست فوق‌العاده شورای امنیت سازمان ملل در نیویورک و شورای حقوق بشر این سازمان در ژنو شد.

وی گفت: ما نباید ساکت بمانیم. مردم ایران در تلاش برای رسیدن به آزادی خود هستند.

هیلی همچنین مدعی شد که اعتراضات انجام شده در ایران از سوی عوامل خارجی ترتیب داده نشده است.

پیش‌تر رییس‌جمهور کشورمان در واکنش به حمایت‌های مداخله‌جویانه‌ی مقامات آمریکایی و در راس آنها ترامپ گفت که رییس‌جمهور آمریکا که چند ماه پیش ملت ایران را تروریست نامید نمی‌تواند با مردم ما همدردی کند.

این در حالی است که برخی مقامات دولت باراک اوباما و نیز برخی رسانه‌ها آمریکایی هشدار داده‌اند که اعتراض ایرانی‌ها برای خودشان است نه برای آمریکا.

ترامپ طی روزهای اخیر پیام‌هایی را در توییتر در حمایت از ناآرامی‌های ایران منتشر کرده است که اغلب با واکنش منفی کاربران ایرانی و حتی خارجی مواجه شده‌اند.

اغلب کاربران به او یادآوری کرده‌اند مردم ایران همان کسانی هستند که او با اتهام تروریست بودن از ورود آنها به آمریکا جلوگیری کرد.

 

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید