هشدار به تجار؛ خرید آزمایشی ارز ممنوع

سامانه جامع تجارت از تجار خواسته است از ثبت درخواست آزمایشی خرید ارز به طور جدی خودداری کنند.

به گزارش بازخوان به نقل از ایسنا، در روزهای گذشته امکانی برای خرید الکترونیکی ارز برای تجار فراهم شد تا آنها بتوانند از طریق سامانه ثبت سفارش، ارز مورد نیاز خود را از صرافی‌های بانکی خریداری کنند.

حال به دنبال ایجاد این امکان تذکری نیز به تجار داده شده و از آنها خواسته شده است که با توجه به عملیاتی شدن بخش خرید الکترونیکی ارز و ارسال درخواست‌های خرید ارز به صرافی‌ها از ثبت درخواست آزمایشی به طور جدی خودداری کنند.

همچنین اعلام شده است با توجه به نوسانات نرخ ارز معمولا مهلت اعتبار پیشنهادات از سوی صرافی‌ها کوتاه است. البته برروی این سامانه به این نکته اشاره نشده که این مهلت کوتاه چه بازه زمانی را در نظر می‌گیرد و تجار چه مدت زمانی برای پیگیری این فرآیند فرصت دارند.

علاوه بر این اعلام شده بخشنامه دفتر مقررات درباره بانکی بودن ثبت‌سفاش‌هایی که کشور ذی‌نفع یا تولیدکننده آن‌ها برابر چین، هند، کره‌جنوبی و ترکیه است، همچنان به قوت خود باقی است و ثبت‌سفارش باید طبق ضوابط اعلام شده توسط دفتر مقررات انجام شود.

 

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید