هفت روش عجیب علمی که به صورت شگفت انگیزی باعث کاهش وزن شما می‌شود

طبق مطالعات جدید شما نه با رژیم های غذایی بلکه با رعایت چند تکنیک ساده مانند آرام جویدن یا به تصاویر غذاها نگاه کردن می‌توانید وزن خود را کم کنید.

 

به گزارش بازخوان و به نقل از ایندیپندنت، در بسیاری از مواقع به جای گرفتن رژیم های سخت و طولانی مدت ، تنها با رعایت برخی نکات ساده می‌توان وزن خود را تا حد بسیار زیادی کم کرد.

ایندیپندنت، به برخی از این نکات اشاره می‌کند:

 

۱ . غذاهای خود را با روغن نارگیل درست کنید.

 چربی موجود در روغن نارگیل از نوع MCT   است که در مقایسه با سایر چربی ها سریع تر و راحت تر می سوزد.

یک مطالعه نشان داده است که ۱۵ الی ۳۰ گرم MCT  در هر ساعت  حدود ۱۲۰ کالری می‌سوزاند. این میزان در مقایسه با سایر چربی ها بسیار بیشتر است.

 

۲ . به تصاویر غذاهای مورد علاقه تان نگاه کنید.

پیج های زیادی در اینستاگرام وجود دارد که تصاویر زیبایی را از غذاها در اختیار شما می‌گذارند. یک مطالعه نشان داده است که بر خلاف نگاه عمومی،  نگاه کردن زیاد به عکسهای غذاهای مورد علاقه تان باعث کم تر شدن اشتهایتان نسبت به آن غذاها شده و کم تر تصمیم به خوردن آن می‌گیرید.

 

۳ . بازیهایی را که با غذاها و شکلات ها مربوط است، انجام دهید.

بازیهایی مثل Candy Crush  که در آنها تصاویر زیادی از غذاها و شکلاتها نشان داده می‌شود در طولانی مدت اشتهای شما را کم می‌کند.

 

۴ . بعضی اوقات رژیم های غذایی بیشتر باعث افزایش وزن شما می‌شود.

مطالعات نشان داده است که معمولا اشخاصی که به طور منظم رژیم غذایی می‌گیرند، پس از ترک رژیم خود بیشتر دچار اضافه وزن می‌شوند. به جای آن سعی کنید نوع نگاهتان را نسبت به رژیم غذایی عوض کنید. مثلا به جای گرفتن رژیم های طولانی و طاقت فرسا، سعی کنید وعده های غذاییتان را کنترل کنید یا مثلا ورزشی را که دوست دارید ادامه دهید تا در حین ورزش کردن از آن لذت هم ببرید.

 

۵ . به احساسات خود بیشتر توجه کنید و آنها را بروز دهید.

بر اساس مطالعات انجام شده، در اکثر مواقع توجه به احساسات و بروز دادن آنها تاثیر بیشتری در کاهش وزن ما دارد تا مطالعات و توجه بیش از حد به وعده های غذایی. محققان عقیده دارند که برای کاهش وزن بهتر است بیشتر روی احساسات خود نسبت به غذاها کار کنیم و آنها را تربیت کنیم تا روی میزان غذا و چگونگی مصرف وعده های غذایی.

  فراموش نکنیم که غذاها هر کدام نوعی احساس را در ما به وجود می‌آورند. مثلا همه‌ی ما ترجیح می‌دهیم بعد از پایان روز کاری جلوی تلویزیون لم دهیم و پفک یا چیپس بخوریم. این بیشتر به ما لذت می‌دهد. آگاهی از احساسات به ما کمک می‌کند تا غذاهای سالم تری را در رژیم غذایی خود قرار دهیم.

 

۶ . بشقابهای کوچکتری را انتخاب کنید.

طبق یک مطالعه، اگر شما یک بشقاب کوچکتر داشته باشید، غذای کمتری مصرف می‌کنید. این باعث می‌شود که ذهن شما نیز ناخودآگاه زودتر احساس سیری کند.

 

۷ . غذا را آرام تر بجوید.

چرا که مدتی طول می‌کشد که ذهن احساس سیری کند. به همین دلیل، هر چقدر غذا خوردن شما بیشتر طول بکشد، کالری دریافتی شما نیز کم تر می‌شود.

 

 

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید