هیتکوت ویلیامز از دنیا رفت/ شاعری که در «فرندز» بازی کرده بود

هیتکوت-ویلیامز-از-دنیا-رفت/-شاعری-که-در-«فرندز»-بازی-کرده-بود

ویلیامز در شعر سبکی مستندگونه داشت و در طول چهار دهه فعالیت هنری اشعار جنجالی بسیاری خلق کرد. مضمون برخی مجموعه شعرهای او مانند «ملت وال‌ها» و «فیل مقدس» موضوعات زیست محیطی بود. او علاوه بر این چندین نمایشنامه موفق نوشت که از میان آن‌ها می‌توان به نمایشنامه «AC/DC» و «بدنام محلی» نام برد. یکی از آخرین کارهای او نمایشنامه‌ای درباره زندگی و مرگ کریستوفر مارلو با عنوان «کشتن کیت» است.

او به عنوان بازیگر نیز در صحنه تئاتر ظاهر شده است. از جمله در سال ۱۹۷۹ در نمایش «طوفان» به کارگردانی درک جارمن نقش پروسپرو را بازی می‌کرد. در عرصه آثار سینمایی و تلویزیون نیز چندین بار نقش‌های کوتاهی به عهده گرفت و حتی سال ۹۸ در سریال «فرندز» نقش کوتاهی بازی کرد. او هنرمندی با استعداد بود و در نقاشی و مجسمه‌سازی نیز مهارت داشت.

به گزارش خبرآنلاین، مورخان ادبی هیتکوت ویلیامز را هنرمندی انقلابی می‌دانند و کارهایش را در رده آثاری قرار می‌دهند که از ویلیام بلیک و جان راشکین آغاز می‌شود و تا دی‌اچ لارنس و دیوید جونز ادامه پیدا می‌کند. او در اشعارش به تجارت اسلحه، مصرف گرایی و نشریات زرد می‌تازد. او از منتقدان دونالد ترامپ، بوریس جانسون و برگزیت بود و سال ۲۰۱۶ در کتاب «بوریس جانسون: هیولای بلوند برگزیت» با انتقاد از وزیر امورخارجه انگلستان به دروغ‌ها و دیگر بی‌اخلاقی‌های او پرداخت.

آخرین مجموعه‌ شعرهای او در ماه ژانویه به بازار کتاب عرضه شد. او در این کتاب به دونالد ترامپ رییس‌جمهور آمریکا پرداخته بود.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید