هیلاری کلینتون از اغتشاشگران حمایت کرد/ مردم ایران خواستار آزادی و آینده‌ای هستند که لیاقت آن را دارند!

وزیر امور خارجه پیشین آمریکا با انتشار پیامی به اعتراضات عده‌ای از مردم ایران واکنش نشان داد.

به گزارش بازخوان به نقل از ایسنا، هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه پیشین آمریکا و نامزد انتخابات ریاست جمهوری این کشور نیز به خیل مقامات آمریکایی پیوست که در ادامه سیاست‌های مداخله‌جویانه واشنگتن علیه کشورمان به حمایت از اعتراض‌های روز گذشته در چند شهر کشورمان پرداختند.

وی در پیام توئیتری خود نوشت: مردم ایران خواستار آزادی و آینده‌ای هستند که لیاقت آن را دارند. من امیدوارم که دولت ایران به خواسته‌های آنها به‌طور صلح‌آمیز پاسخ دهد.

پیش از این دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، معاون ترامپ، وزارت امور خارجه و چند سناتور ارشد آمریکا نیز به اقدام عده‌ای از مردم ایران برای اعتراض به آنچه مسائل اقتصادی عنوان شده است، واکنش نشان دادند و در راستای سیاست‌های مداخله‌جویانه‌شان علیه ایران از این اتفاق حمایت کردند.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه روز شنبه در واکنش به اظهارات سخیف، بی‌جا و مداخله‌جویانه مقامات آمریکایی گفت: مردم رشید ایران وقعی به شعارهای فرصت‌طلبانه و ریاکارانه مقامات آمریکا نمی‌گذارند.

وی تاکید کرد: مردم ایران بزرگ‌ترین پشتوانه امنیت و پیشرفت کشور هستند و مشارکت مردم در انتخابات برای تعیین سرنوشت شان و حضور فعال آحاد ملت در نظارت و نقد دستگاه‌های اداره کشور ضامن شکوفایی و بالندگی کشور و انقلاب اسلامی است و حضور هوشمندانه همین مردم مهمترین عامل مقاومت در برابر بدخواهان کشور و مردم است که دولت آقای ترامپ ثابت کرده در راس این بدخواهان قراردارد.

قاسمی اظهار کرد: قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ساختارهای دموکراتیک را برای حمایت قانونی از خواسته‌های مدنی مردم پیش بینی کرده است و پیگیری این خواسته‌ها در چارچوب قانون کاملا امکان‌پذیر است.

مقامات فعلی و پیشین آمریکایی در حالی در امور داخلی ایران مداخله می‌کنند که در سال‌های گذشته اقدامات و تهدیدات زیادی را علیه مردم ایران اعمال کرده‌اند که تحریم‌های وسیع اقتصادی از جمله آنها بوده است.

در همین حال برخی روزنامه‌ها و رسانه‌های آمریکایی نیز مقامات آمریکایی به ویژه ترامپ را از مداخله و اظهارنظر درباره اتفاقات اخیر در ایران برحذر داشته‌اند و گفته‌اند در حالی که وی مانع سفر ایرانی‌ها به آمریکا و اعمال محدودیت‌های شدید مسافرتی می‌شوید و به شدت با اجرای برجام مخالفت می‌کند بهتر است در این مورد ساکت بماند.

 

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید