واحد پول تغییر نکرده است، مجلس باید تصویب کند / چاپ هر اسکناس ۵۰۰ تومان هزینه دارد

واحد-پول-تغییر-نکرده-است،-مجلس-باید-تصویب-کند-/-چاپ-هر-اسکناس-500-تومان-هزینه-دارد

به گزارش بازخوان به نقل از جام جم آنلاین، ناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان افزود: این موضوع سال گذشته نیز از سوی دولت مطرح شده بود ولی بی نتیجه رها شد اکنون که بار دیگر از سوی دولت مطرح شد به نظر می رسد باید به تصویب مجلس نیز برسد چون هزینه مالی سنگینی به همراه دارد.

وی ادامه داد: تغییر واحد پولی از ریال به تومان در حرف بسیار راحت است ولی در اجرا کار راحتی نیست بدین جهت که ابتدا باید تمام اسکناس های موجود در بازار و دست مردم جمع آوری واسکناس های جدیدی چاپ شود که همین موضوع هزینه بسیار سنگینی را به همراه دارد. یادم می آید زمانی یکی از مسئولین در باره علت چاپ نشدن اسکناس ۲۰۰ تومانی می گفت چاپ هر یک اسکناس حدود ۴۰۰ الی ۵۰۰ تومان هزینه دارد. قطعا برای اجرای چنین کاری باید بودجه ای از سوی مجلس درنظر گرفته شود.

موسوی لارگانی به اثرات اقتصادی تغییر واحد پولی اشاره کرد و گفت: مسلما انجام چنین کاری باید با اقدامات کارشناسی دقیق و علمی صورت گیرد اگر قرار است این کار انجام شود بهتر است یک بار و برای همیشه انجام و اثراتش هم دیده شود. به بیان دیگر با اجرای آن مردم باید اثرات آن چون کاهش تورم و افزایش ارزش پول ملی کشورمان را ببینند.

این نمایند مجلس این تصمیم اخیر دولت که به منزله حذف یک صفر است را چندان کارشناسی ندانست و افزود: پیشتر بحث ۳ صفر مطرح بود و کار کارشناسی خوبی هم بر روی ان انجام شده بود ولی متوقف ماند. در حال حاضر نیز ما در معاملات خود عملا به صورت محاوره از واحد تومان استفاده می کنیم. باید ببینیم حذف یک صفر اثر ملموسی دارد یا خیر.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید