واکاوی رفتارهای این روزهای احمدی‎نژاد/ سروری: اصولگرایان در برابر رفتارهای احمدی‎نژاد مقابله خواهند کرد

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی رفتارهای این روزهای احمدی‎نژاد را مورد نقد جدی قرار داد.

به گزارش خبرنگار سیاسی سایت بازخوان رفتارهای متفاوت و متناقض این روزهای احمدی‎نژاد به همراه حمید بقایی و مشایی اصولگرایان را با عصبانیت فراوانی روبه رو کرده است به گونه‎ای اظهارات و تحلیل‎های فراوانی درباره رویکردهای این روزها رئیس‎جمهور اسبق از سوی همراهانی که روزگاری در دولت نهم و دهم احمدی‎نژاد را نماد یک خدمت صادقانه می‎دانستند بیان می‎شود که بدون شک خواندن آنها خالی از لطف نیست.

البته در این میان جریانات اصلاح‎طلب نیز با متهم کردن اصولگرایان به دلیل پروبال دادن به احمدی‎نژاد هجمه سنگینی را به این جریان سیاسی وارد کردند از این رو در گفت‎‌وگو با پرویز سروی دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب در سوالاتی کوتاه جویای چرایی احوالات این روزهای احمدی‎نژاد شدیم.

بازخوان: تحلیل و ارزیابی جنابعالی از رفتارهای این روزهای احمدی‎نژاد چیست؟

سروری: بنده بر این باورم که این رویکردهای آقای احمدی‎نژاد در مقطع فعلی نه تنها مشکلی را حل نمی‎کند بلکه بر مشکلات اضافه خواهد کرد و منجر به منزوی شدن وی و همفکرانش خواهد شد و زمینه تضعیف روند رو به رشد جمهوری اسلامی ایران را فراهم خواهد کرد.

طبیعتا در رفتار و رویکردهای احمدی‎نژاد مشکلاتی وجود دارد و همه جریانات سیاسی از جمله اصولگرایان این اشکلات را قبول دارند ولی نحوه برخورد و مواجهه با این موضوع بسیار مهم است.

ما در گذشته هم مشکلاتی را به مشابهه رفتارهای امروز احمدی‎نژاد در کشور داشتیم و بعضی‎ها رویکردهایی را اتخاذ می‎کردند که قابل قبول نبود، رفتارهایی که عمدتا در دهه ۶۰ و ۷۰ رخ داد و نمونه روشن آن رفتار منتظری در قبال انقلاب در زمان حیات امام و بعد از رحلت ایشان بود روندی که موجبات تضعیف روند خدمت شد و سبب شد تا خود وی نیز در انزوا قرار گیرد و روند خدمت از سوی وی به نظام متوقف شد و سبب شد تا امام خمینی(ره) برخورد تندی با وی داشته باشد.

بازخوان: در شرایط فعلی برخی از تحلیل‎ها و نظرها بر این موضوع تاکید دارند که اصولگرایان سبب قدرتمند شدن احمدی‎نژاد و حتی پیروزی وی در انتخابات ریاست‎جمهوری شدند و امروز هم باید پاسخگوی رفتارهای او باشند، نظر شما دراین باره چیست؟

سروری: بنده براین بارو هستم که این تحلیل کاملا غلط است چرا که ما در صدر اسلام شاهد هستیم برخی از شخصیت‎ها تایید پیامبر اعظم را کسب کرده بودند اما در مقابل امیرالمومنین رفتار دیگری اتخاذ کردند از این رو در دوره‎ای که احمدی‎نژاد به نوعی در دایره جریان اصولگرایی تعریف می‎شد زمانی بود که وی خدمات قابل ملاحظه‎ای انجام دادند و تمام شخصیت‎ها و مسئولان آن روزهای کشور به نوعی خدمات وی را تایید کردند.

به عنوان مثال ما در زمان حضور وی در شهرداری تهران ما شاهد خدمات بسیاری قابل قبول و ارزشمندی از سوی وی بودیم و شاهد بودیم که نگاه جدیدی پیرامون مقوله خدمت در کشور ایجاد شد و رهبر معظم انقلاب در آن مقطع از این موضوع به عنوان رایحه خوش خدمت نام بردند.

اینکه یک فردی در مسیر حرکت خود دچار انحراف می‎شود به خود وی باز می‎گردد اما نکته قابل توجه و مهم این است که وقتی که احمدی‎نژاد رفتارهای نقضی را برخلاف جریان اصولگرایی ارائه داد این جریان در مقابل وی ایستاد و برخلاف اصلاح‎طلبان که با وجود اشکلاتی که از هم‎طیفان خود می‎بینند سکوت می‎کنند و یا از وی حمایت می‎کنند.

 اصولگرایان در این مدت طبق اسناد موجود علیه اقداماتی که از سوی احمدی‎نژاد صورت گرفته است مقابله کردند و تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا وی را نسبت به مسیری که سرانجامی ندارد هوشیار کنند.

دوران خدمت احمدی‎نژاد از نظر بنده به چند دوره تقسیم می‎شود وی در دورن استانداری اردبیل از سوی هاشمی به عنوان استاندار نمونه انتخاب می‎شود و در زمان شهرداری تهران نیز خدمات خوبی ارائه کرد از این رو اصولگرایان در آن مقطع با توجه به رویکردها و خدمات وی در جهت حمایت از وی وارد عمل شدند اما امروز هم در مقابله با رفتارهایی که وی انجام می‎دهد وارد عمل شده و تذکرات لازم را به احمدی‎نژاد ارائه کردند و اعتراض خود را به هر شکل و نحوی نشان دادند.

بازخوان: از منظر جنابعالی چرا اصولگرایان نتوانستند احمدی‎نژاد را به عنوان یک چهره اصولگرا در درون خود حفظ کنند؟

سروری: بنده باید به این موضوع اشاره کنم که خود احمدی‎نژاد نتوانست خود را در درون مجموعه اصولگرایی حفظ کند و تقریبا بعد از انتخابات ریاست‎جمهوری سال ۸۸ و در طول دولت دهم رفتارهای احمدی‎نژاد تغییرات چشمگیری داشت و وی از مجموعه اصولگرایی دور شد ازاین رو احمدی‎نژاد به شخصه و با هدایت برخی از افراد که به وی مشاورده نادرست دادند از جریان اصولگرایی جدا شدند در حالیکه اصولگرایان تا زمانی که وی در نقش یک خدمتگزار به ایفای نقش می‎پرداخت تمام تلاش و همت خود را در جهت حمایت از وی به کار بستند اما امروز و در مقطع فعلی باتوجه به رفتارهای نادرستی که از احمدی‎نژاد خلاف رویه و مصلحت نظام صورت گرفته است جایی برای حمایت از وی باقی نمانده و اصولگرایان بدون شک در برابر این رفتارهای نابخردانه وی ایستادگی خواهند کرد.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید