واکنش فرمانده ارتش به شعارهای منافقین/ارتش انقلابی است و خواهد بود

فرمانده ارتش نسبت به شعارهای منافقین خارج از کشور خطاب به واکنش نشان داد.

به گزارش سایت بازخوان به نقل از خبرگزاری فارس، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش طی سخنانی در همایش الگوی مطلوب فرماندهی نظامی اظهار داشت: وقتی فردی قرار است فرماندهی سازمانی را به عهده بگیرد واضح است که اول باید تخصص داشته باشد و در مرحله بعدی معنویت محور باشد و همه چیز را از آن خدا بداند.

موسوی با بیان اینکه رهبری معظم انقلاب در بین همه نظریه پردازان نظامی صاحب تفکر و ایده هستند، افزود: یکی از ویژگی‌های مد نظر حضرت آقا اخلاق مداری فرمانده است و ایشان داشتن دین و اخلاق را معیاری تعیین کننده می‌دانند.

وی با تاکید بر معنویت محور بودن ارتش، گفت: ویژگی بعدی مدنظر آقا انقلابی بودن و پایبندی به مبانی ارزش‌های انقلاب اسلامی تا آخر و تسلیم نشدن در برابر فشارهای دشمنان است.

فرمانده ارتش تصریح کرد: انقلابی کسی است که هیچکدام از فشارهای دشمنان او را ناامید و سست نکند.

امیر موسوی خاطرنشان کرد: پایبندی به استقلال کشور در همه حوزه ها از ویژگی های انقلابی بودن است و حساسیت در برابر دشمن و عدم تبعیت از او، شاخصه دیگر مدنظر رهبری برای فرمانده مطلوب است.

وی ادامه داد: ما نباید در راه دشمن قدم بگذاریم و باید با شدت با آن مقابله کنیم.

فرمانده ارتش گفت: بعد از انتصاب بنده به فرماندهی، چند بار سخنرانی کردم و بعد به من گزارش دادن که منافقین در امریکا علیه ارتش تظاهرات کردند و می‌گویند این آمده تا ارتش ملی را به ارتش انقلابی تبدیل کند.

موسوی اضافه کرد: من همانجا خدا را شکر کردم و فهمیدم که در راه درست قدم گذاشتیم و با قدرت این راه را ادامه می‌دهیم.

وی خاطرنشان کرد: تقوای سیاسی و پرهیز از لغزش و بصیرت و دشمن شناسی از دیگر معیارهای فرمانده مطلوب است.

موسوی افزود: اخیرا مرکز مطالعات راهبردی ارتش مجموعه بسیار خوبی را از ویژگی های فرماندهی مطلوب از نظر حضرت آقا تهیه کرده و به تایید ایشان رسیده است.

فرمانده ارتش گفت: روند شناسی و رویکرد شناسی کلید موفقیت فرماندهان است و ما باید ویژگی های آینده را بررسی کنیم و بدانیم.

موسوی تصریح کرد: در دنیای سیال آینده و فضای مجازی که جنگ پر شدتی نسبت به فضای حقیقی خواهد داشت، یگان‌های منعطف جوابگو خواهند بود.

وی اظهار داشت: فرمانده مطلوب آینده فرماندهی است که در فضای مجازی و حقیقی، توانایی فرماندهی و مدیریت بر یگان‌های منعطف داشته باشد.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید