وزیر خارجه انگلیس: محاصره قطر توسط عربستان نتیجه معکوس داد

وزیر-خارجه-انگلیس:-محاصره-قطر-توسط-عربستان-نتیجه-معکوس-داد

وزیر خارجه انگلیس در مصاحبه‌ای از آنچه به گفته وی «نتایج معکوس» محاصره قطر توسط عربستان سعودی خوانده شده انتقاد کرده است.

فایننشال‌تایمز گزارش داد: وزیر خارجه انگلیس در گفت‌وگو با رادیو «بی‌بی‌سی» مناقشات موجود میان عربستان سعودی و قطر را «رویدادی ناخوشایند» خواند و گفت کشورش هر اقدام ممکن برای کاستن از تنش‌ها را انجام خواهد داد.

«جانسون» با تصریح بر اینکه محاصره قطر «باعث تقویت روابط ایران و قطر شده است» گفت که اقدام عربستان «نتایج معکوس» به بار آورده است.

چندین کشور عربی به محوریت عربستان سعودی از ماه گذشته روابط دیپلماتیک خود با کشور قطر را قطع کرده و مرزهای زمینی، دریایی و هوایی خود با قطر را بسته‌اند.

بحران در روابط دیپلماتیک با قطر از آنجا آغاز شد که خبرگزاری رسمی قطر سخنانی منتسب به امیر این کشور را منتشر کرد. وی در این اظهارات ایران را قدرت منطقه خوانده و از دو گروه مقاومت حزب‌الله و حماس اعلام حمایت کرد.

امیر قطر بیان این اظهارات را تکذیب کرده و کشورهای عربی را به تلاش برای گروگان گرفتن حاکمیت این کشور متهم کرده است.

چهار کشور تحریم کننده قطر (عربستان، مصر، بحرین و امارات) اول تیرماه فهرست شروط سیزده گانه‌ای را برای ازسرگیری روابط با دوحه به قطر اعلام کردند. قطع رابطه با ایران و تعطیلی شبکه خبری الجزیره قطر از جمله شرایط تعیین‌شده در این فهرست است.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید