وزیر علوم : استادان ممتاز دانشگاه‌ها می‌توانند دانشجوی دکترای خارجی پذیرش کنند

وزیر-علوم-:-استادان-ممتاز-دانشگاه‌ها-می‌توانند-دانشجوی-دکترای-خارجی-پذیرش-کنند

محمد فرهادی در جمع روسای دانشگاه های عضو کارگروه ملی همکاری‌های علمی بین المللی گفت: برگزاری دوره‌های تحصیلی مشترک، پژوهش‌های مشترک و پذیرش دانشجوی خارجی در رتبه بندی دانشگاه‌ها در سطح بین الملل تاثیر زیادی دارد و برای رشد علمی کشور نیز ضروری است.

وزیرعلوم  گفت: تشکیل کارگروههای ملی همکاری‌های علمی بین المللی و انتخاب تعدادی از دانشگاههای بزرگ کشور به عنوان نقطه تماس و مرکز هماهنگی با دانشگاههای خارجی اقدام مثبتی است و به تسهیل دیپلماسی علمی کشور کمک می‌کند.

وی ادامه داد: به زودی سند همکاری‌های علمی و فناوری ایران با کشورهای دیگر در شورای عالی انقلاب فرهنگی با رویکرد حمایتی مطرح می‌شود و با تصویب و ابلاغ آن، چارچوب‌های مجاز دیپلماسی علمی کشور روشن می‌شود.

وزیر علوم با اشاره به ضرورت نوسازی تجهیزات پژوهشی دانشگاههای کشور به عنوان زیرساخت علمی همکاری‌های علمی بین المللی گفت: در بودجه سال جاری، اعتبارات ریالی و ارزی خوبی در بخش پژوهشی پیش بینی شده است که امیداوریم با تحقق آن، هم تجهیزات پژوهشی در کل کشور نوسازی شود و هم بتوانیم ۱۰ آزمایشگاه علمی مرجع را تاسیس کنیم.

فرهادی افزایش تعداد و پشتیبانی مناسب از رایزنان علمی جمهوری اسلامی ایران در سایر کشورهای دنیا را از برنامه‌های وزارت علوم اعلام کرد و گفت: ایجاد دفا‌تر کنسولی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور نیز به توسعه همکاری‌های علمی بین المللی کمک می‌کند.

وی رشد استقبال دانشگاههای خارجی برای همکاری با ایران بویژه پس از برجام گفت: رساندن تفاهم نامه‌ها به قرارداد نکته مهمی است و اجرایی شدن تفاهم نامه‌های گذشته بر انعقاد تفاهم نامه جدید اولویت دارد.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، وزیر علوم گفت: علاوه بر دانشگاههای معتبر اروپایی و آسیایی، نباید از دانشگاههای مستقر در کشورهای همسایه و کشورهای کوچک غافل شویم چرا که در برخی از این کشور‌ها، موسسات علمی و پژوهشی ممتازی وجود دارد.

وی درپایان با اشاره به افتتاح نسل سوم شبکه علمی کشور در هفته گذشته، بر استفاده همه دانشگاههای کشور از امکانات این شبکه و مشارکت در تولید محتوا برای آن تاکید کرد.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید