پاسخ دادستان تهران به احمدی نژاد/ حق تعقیب قضایی محفوظ است

پاسخ-دادستان-تهران-به-احمدی-نژاد/-حق-تعقیب-قضایی-محفوظ-است

جعفری دولت‌آبادی با بیان اینکه حق تعقیب قضایی توسط دادستانی تهران محفوظ است، گفت:بخشی از نامه ادعایی راجع به چگونگی نگه‌داری متهم در زندان و رعایت حقوق قانونی وی بود.

وی با اشاره به اینکه دستور بررسی به وزارت اطلاعات صادر شد،بیان کرد:ادعاهای نویسنده نامه که به نقل از متهم آورده است، به گونه­ ای بود که گویا این متهم را در زندان هارون‌الرشید یا گوانتانامو نگه داشته‌اند!

 دادستان تهران یادآورشد: مدعی شده است که به او اجازه خرید غذا از خارج زندان داده نشده و در انفرادی بوده و رنگ آفتاب را ندیده است.

تشکیل ۱۸۰ فقره پرونده پیرامون جرایم انتخاباتی

 جعفری دولت‌آبادی وضعیت رسیدگی به پرونده‌های تخلفات انتخابات اخیر را اعلام نمود. وی تعداد پرونده‌های مفتوح در این خصوص را ۱۸۰ فقره پرونده اعلام کرد که از سوی هیات نظارت بر انتخابات و یا شکایات واصله از سوی ستادهای انتخاباتی مفتوح گردیده و افزود: نیمی از شکایات واصله از دستگاه‌های دولتی و نیمی از سوی ستادها است و در این راستا هفت استاندار احضار و پس از اخذ آخرین دفاع، نسبت به دو نفر از آن‌ها قرار جلب به دادرسی صادر شده است. پنج استاندار دیگر احضار شده‌اند. هم‌چنین شش فرماندار احضار شده‌ که در مورد یکی از آن‌ها کیفرخواست صادر شده است.

به گزارش میزان، دادستان تهران افزود: تعداد پرونده‌های انتخاباتی تهران موجب طولانی شدن رسیدگی‌ها گردیده و سعی بر آن است که هر چه زودتر، تمامی پرونده‌های انتخاباتی دادسرای تهران منتهی به تصمیم نهایی شود.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید