پرونده تخلفات بانک مرکزی در مورد کاسپین به قوه قضائیه ارجاع شد /نام دو زن در میان تخلفات کاسپین

پرونده-تخلفات-بانک-مرکزی-در-مورد-کاسپین-به-قوه-قضائیه-ارجاع-شد-/نام-دو-زن-در-میان-تخلفات-کاسپین

به گزارش بازخوان به نقل از بولتن نیوز، عصردیروز در جریان بررسی پرونده کاسپین در کمیسیون اقتصادی مجلس، نمایندگان تصمیم به اعمال ماده ۲۳۶ گرفتند که بر مبنای آن پرونده تخلفات در موسسه کاسپین، فرشتگان و سایر مؤسسات اعتباری غیرمجاز به قوه قضاییه ارجاع داده می‌شود.

بر اساس تصمیم اعضای کمیسیون اقتصادی ازآنجاکه نتیجه جلسات با وزیر اقتصاد و رئیس‌کل بانک مرکزی به نتیجه نرسید و هشدارها نسبت به انجام تحقیق و تفحص از بانک مرکزی کافی نبود، لذا تصمیم کمیسیون دیروزاعمال ماده ۲۳۶ در پرونده موسسه کاسپین بود.

گفتنی است چندی پیش نیز قوه قضائیه با صدور بخشنامه‌ای به ماجرای مؤسسات غیرمجاز ورود کرد و در این بخشنامه خطاب به دادستان‌های شورا تأکید کرده بود که شوراها مکلف‌اند در رسیدگی به پرونده‌ها با دادستان کل هماهنگ باشند. نهایتاً زمینه‌ها فراهم شد تا پرونده به‌طور کامل در اختیار قوه قضائیه قرار گیرد.

هنوز تکلیف پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از مطالبات سپرده‌گذاران دارایی شناسایی نشده است.

بر اساس این گزارش، از مجموع ۸۶۰۰ سپرده‌گذار تاکنون تکلیف سه هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان از دارایی‌های این موسسه شناسایی‌شده. روز گذشته نیز اعلام شد که بخشی از دارایی‌های این موسسه شناسایی‌شده که شامل ۱۰ خودروی لوکس، ۹۸ آپارتمان در الهیه کرمان، ۷۵ باغچه در ماهان کرمان بوده است. گفتنی است پای دو زن که گفته می‌شود در ارتباط با مدیران موسسه کاسپین بوده و صیغه آن‌ها بودند، نیز در میان است.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید