پیش دبستانی‌های غیر مجاز تعطیل می‌شوند

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: براساس قانون، همه مراکز پیش دبستانی باید از آموزش و پرورش مجوز بگیرند و در صورت دریافت نکردن مجوز تعطیل خواهند شد.

به گزارش بازخوان به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مجتبی زینی وند افزود: هم اکنون بیش از ۵ هزار مرکز پیش دبستانی در کشور هیچ مجوزی از آموزش و پرورش ندارند و از سایر نهاد‌ها و سازمان‌ها مجوز گرفته اند که این مجوز غیرقانونی است.

وی گفت: سامانه‌ای از اول اسفند طراحی می‌شود و فعالیت خود را آغاز می‌کند که همه مراکز پیش دبستانی باید با مراجعه به این سامانه به احراز هویت و دریافت مجوز قانونی خود اقدام کنند.

زینی وند تاکید کرد: در صورت مراجعه نکردن مدیران مراکز پیش دبستانی غیرمجاز برای دریافت مجوز، فعالیت آن‌ها از سال آینده غیرقانونی خواهد بود و ممنوع خواهد شد.

رئیس سازمان مشارکت‌های مردمی آموزش و پرورش همچنین به شهریه سنگین برخی مراکز پیش دبستانی اشاره کرد و افزود: برای شهریه این مراکز الگوی مشخصی تعیین شده است که بر اساس هزینه تمام شده آن است.

زینی وند گفت: در صورتیکه مراکز پیش دبستانی، این شهریه مصوب را رعایت نکنند طبق مقررات با آن‌ها برخورد خواهد شد.

وی همچنین به قانون شورا‌های آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: طبق این قانون، شهرداری‌های شهر‌ها و مراکز استان‌ها موظفند ۵ درصد از عوارض بدست آمده از نوسازی واحد‌های مسکونی را به حساب آموزش و پرورش واریز کنند که این مبلغ واریز نمی‌شود.

زینی وند گفت: درسال ۹۵ کل عوارض پرداختی شهرداری‌ها به آموزش و پرورش ۷۷ میلیارد تومان بوده و نسبت به سال ۹۴ که ۱۳۷ میلیارد تومان پرداخت شده کاهش بسیار چشمگیری داشته است.

وی از تهیه شیوه نامه‌ای برای اصلاح عوارض دریافتی شهرداری‌ها خبر داد و افزود: این شیوه نامه به وزارت کشور و شهرداری‌ها ارسال شده است که امیدواریم بتوانیم بر اساس این شیوه نامه حق قانونی آموزش و پرورش را از عوارض نوسازی احیا کنیم.

زینی وند گفت: طبق قانون شوراها، آموزش و پرورش می‌تواند مدارس مازاد یا مدارسی را که کاربری تجاری دارند و در مراکز پر رفت و آمد هستند، به فروش برساند و از درآمد آن مدرسه‌ای در همان منطقه و در محل مناسبی دایر کند.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید