چهره‌های هالیوودی آخرِ هفتهِ سیما+ جدول

چهره‌های-هالیوودی-آخرِ-هفتهِ-سیما+-جدول

تلویزیون در  روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۲ و ۲۳ تیر، ۲۴  فیلم سینمایی ایرانی، خارجی و انیمیشن را روی آنتن می‌فرستد. از میان این تعداد فیلم، ۸ اثر ایرانی، ۱۳ فیلم خارجی و ۳ انیمیشن هستند که برای مخاطبان تدارک دیده شده‌‌اند.

همچنین شبکه سه سیما با پخش پنج فیلم رکوردار پخش فیلم در آخر هفته است، شبکه پنج نیز چهار فیلم برای پخش در نظر گرفته است، از شبکه دو هم سه فیلم پخش می‌شود. شبکه‌های یک، چهار، شما، کودک، امید و افق هم دو فیلم را در جدول پخش این هفته‌شان قرار داده‌اند.

از میان بازیگران ایرانی که در فیلم‌های آخر هفته بازی می‌کنند، می‌توان به لیلا حاتمی، سعید آقاخانی، الیکا عبدالرزاقی، شاهرخ فروتنیان و … اشاره کرد.

مایکل داگلاس، جانی دپ، رابرت دنیرو، ناتالی پورتمن، متیو مک‌کانهی، داستین هافمن، آنتونیو باندراس و … هم از چهره‌های هالیوودی فیلم‌های این هفته هستند.

علاوه بر فیلم‌های سینمایی که در جدول زیر آمده است، فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «روز ملی»، «با من از عشق بگو»، «دلبری» و «مسابقه بزرگ» پنج‌شنبه ۲۲ تیرماه ساعت ۱۱، ۱۳،۱۹، ۲۱  و «آقا معلم»، «کیش و مات»، «طرفدار» و «خانواده گرفتار» جمعه ۲۳ تیرماه ساعت ۱۱، ۱۳ ، ۱۹ و ۲۱  از شبکه نمایش پخش می‌شوند.

 

نام فیلم و کارگردان

شبکه

زمان پخش

بازیگران

خلاصه داستان

«آب، باد، خاک»

کارگردان: امیر نادری

یک

پنج‌شنبه ۲۳ تیر

 ساعت ۲۲

مجید نیرومند

نوجواني در پي يافتن پدر و مادر و اقوامش به زادگاه خود كه بياباني است خشك و بي‌آب و علف، باز مي‌گردد. او موقعي مي‌رسد كه مردم دسته دسته از باد و خاك و بي‌آبي مي‌گريزند. پدر و مادر نوجوان نيز خانه و كاشانه را رها كرده و گريخته‌اند. پسرك كه از يافتن پدر و مادر خود و كوچ بي‌پايان اهالي زادگاهش خسته شده، كلنگ به دست مي‌گيرد و زمين را مي‌كند….

«همچون یک رویا»

 کارگردان: محمدعلی نجفی

یک

جمعه ۲۳ تیر

ساعت ۱۶

شاهرخ فروتنیان، افسانه چهره آزاد، سهیلا گلستانی و الیکا عبدالرزاقی

خُتن، دختر جواني است كه تحصيلاتش را در رشته معماري به پايان رسانده و علاقه‌ی ويژه‌اي به معماري سنتي ايران دارد. او طي سفري به اصفهان، كار مرمت عمارتي تاريخي را به عهده مي‌گيرد. در اصفهان با دوست ارمني‌اش، مارتا ملاقات مي‌كند. مارتا در مؤسسه‌اي توانبخشي كه مخصوص كودكان بي‌سرپرست است، كار مي‌كند. خُتن با ديدن دختر بچه‌اي ارمني که فلج است تصميم مي‌گيرد تا او را با خود به تهران برده و از مادرش كه پزشك متخصص ارتوپدي است بخواهد تا او را درمان كند. خانوادة‌ خُتن به‌گرمي دختر بي‌سرپرست را در آغوش خود مي‌پذيرند اما مادر ختن با توجه به آزمایشات پزشكي، اميد چنداني به بهبود دختر بچه ندارد….

«بچه‌های مدرسه اوتاکا»

کارگردان: یوشیهیرو فوهوکاوا

دو

پنج‌شنبه ۲۲ تیر

ساعت ‌‌۸

مائو اوهنو و تاتسویا سوزوکی

در یکی از شهرهای کوچک ژاپن، گروه نمایش کوچکی کار خود را در پارک شهر آغاز کرده است. برنامه اصلی این گروه نمایش مربوط به دخترک خردسالی است که در تبلیغات با نام دختر گرگی معرفی می‌شود. تعدادی از دانش آموزان که هر روز برای رفتن به مدرسه از پارک عبور می‌کنند، یکی از همکلاسی‌های خود به‌نام هید کوچان را به دلیل ظاهر آشفته و لباس‌های کهنه‌اش دختر گرگی خطاب می‌کنند. او که از خانواده‌ای فقیر است و قبل از آمدن به مدرسه روزنامه فروشی می‌کند، از این پیشامد غمگین و ناراحت است. رومیکو دختر باهوش و مؤدبی است که تازه به کلاس آنها آمده است و در مدت کوتاهی همه را تحت تأثیر قرار می‌دهد. او بر خلاف بقیه، به هید کوچان احترام می‌گذارد و سعی می‌کند به او در برقراری ارتبط سالم با بقیه بچه ها یاری رساند….

«قصه‌گو»

کارگردان: مصطفی کوشکی

دو

جمعه ۲۳ تیر

 ساعت ۸

فرخ نعمتي، وحيد رحمتي و مهرداد ضيايي

داستان روايتگر زندگي مرحوم مهدي آذريزدي (قصه‌گوي كودكان) است. يك زوج كه در ارتباط با زندگي و داستان‌هاي مهدي آذريزدي تحقيق مي‌كنند، نزد ايشان رفته و او را براي بزرگداشتي به تهران دعوت مي‌كنند. مهدي آذريزدي در طول سفر داستان زندگي خود را براي آنها تعريف مي‌كند.

«ماد»

 کارگردان: جِف نیکلاس

دو

جمعه ۲۳ تیر

ساعت ۲۳

متیو مک کانهی و تای شرایدن

دو نوجوان که در ساحل به همراه یکدیگر قدم می‌زنند؛ با قایقی که بالای درخت گیر کرده است؛ مواجه می‌شوند. از وجود قایق پی می‌برند غریبه‌ای باید در ساحل باشد که این موضوع با پیدا کردن رد پای تازه و نان تازه تایید می‌شود. آنها غریبه ای به نام «ماد» را که به دنبال قتل ناخواسته ای مورد تعقیب گروهی خلافکار است، پیدا می کنند و تصمیم می گیرند به او در آوردن آذوقه و تعمیر قایقش کمک نمایند. در نهایت و پس از اتفاقات مختلفی که می افتد، زمانی که ماد می خواهد ساحل را ترک نماید؛ افراد خلافکاران او را محاصره کرده و تیر اندازی اتفاق می افتد. خلافکاران به تصور آنکه با ضرب گلوله ماد را از پا درآورده اند، او را همانجا رها کرده و به این صورت است که او تصمیم می گیرد به کمک دوستانش زندگی ای جدید را آغاز نماید.

 «روز اردو»

کارگردان: حسین قناعت و حسن محمدی

سه

پنج‌شنبه ۲۲ تیر

 ساعت ۱۰

آشا محرابی و سعید آقاخانی

دو نوجوان به نام‌های فرید و میثاق که همسایه و همکلاسی هستند ولی به‌خاطر اختلافات فرهنگی و خانوادگی مشکلاتی با هم دارند آنها برای یک اردوی دانش آموزی به رامسر می‌روند و اتفاقاتی در این سفر می‌افتد که بر اخلاق و رفتار هر دو تأثیر می‌گذارد از لوکیشن‌های روز اردو می‌توان به شهرک شهید محلاتی و میدان هروی در تهارن اردوگاه میرزا کوچک جنگلی و جنگل‌ها و ساحل رامسر اشاره کرد….

«اونا؟ کیا؟»

کارگردان: فابیو بونی فچی و فرانچسکو می‌چیکه

سه

پنج‌شنبه ۲۲ تیر

 ساعت ۱۵

ادوآردو لئو و مارکو گیگی آللینی

دیوید مردی ۲۶ ساله است. او در دو شرکت بازرگانی کار می‌کند و برای به‌دست آوردن ترفیع و مبلغ زیادی پاداش تلاش می‌کند. به‌طور تصادفی با مردی به‌نام مارچلو رفیق می‌شود. مارچلو او را به منزلش دعوت می‌کند اما صبح روز بعد وقتی بیدار می‌شود متوجه می‌شود که مارچلو و دو دخترش سارقان و کلاهبردارانی حرفه‌ای هستند که تمام موجودی بانک و ماشین او را به سرقت بردند….

«نبرد پولادین»

کارگردان: شاون لوی

سه

پنج‌شنبه ۲۲ تیر

ساعت ۲۴

اوانجلین لیلی و هوک جکمن

چارلي مردي‌ است كه علاقه زيادي به مسابقات ربات‌ها دارد، او كه پس از سال‌ها مجبور است تا مدتي را عليرغم ميل باطني‌اش با پسر يازده ساله‌اش بگذراند به‌طور اتفاقي با رباتي برخورد و آن را براي مسابقات بسيار مهم آماده مي‌كنند و در اين راه ارتباط عاطفي پدر و فرزندي مستحكم‌تر مي‌شود و مي‌توانند بزرگترين ربات دنيا را شكست دهند.

«آشیانه‌ای در باد»

 کارگردان: اصغر نعیمی

سه

جمعه ۲۳ تیر

ساعت ۱۰

دانیال حکیمی، نگار فروزنده و جلیل فرجاد

حمید مرد جوانی بلند پروازی که رییس یک شرکت است، به‌علت بدهی مالی و ورشکستگی به پول‌های بهره‌ای رو می‌آورد و روز به روز وضعیت مالی او بدتر می‌شود؛ تا اینکه همسرش او را ترک می‌کند. او با اعتقاد اینکه زندگی وی را طلسم کرده‌اند؛ سراغ یک دعانویس در نقطه‌ای روستایی می‌رود…!

 «مرد مورچه‌ای»

کارگردان: پیتون رد

سه

جمعه ۲۳ تیر

ساعت ۱۴:۳۰

کوری استول و مایکل داگلاس

دکتر هنک ریيس يک شرکت توليد تکنولوژي پيشرفته بود و به راه حلی دست يافته که مي‌تواند انسان‌ها را بسيار کوچک و سپس به اندازه اولشان بازگرداند. او اين تکنولوژي را در قالب يک لباس مخصوص درآورده ولي معاون او قصد دارد اين تکنولوژي را نظامي کرده و به عنوان سلاح بفروشد! با دسيسه‌اي او را از شرکت اخراج مي‌کند و سعي در پيدا کردن فرمول او دارد. او درمي‌يابد که معاون سابقش دارن، بسيار به اين هدف نزديک شده است….

 «وکیل لینکلن سوار»

کارگردان: براد فادمن

چهار

پنج‌شنبه ۲۲ تیر

ساعت ۲۰:۳۰

متیو مک کانهی، ماریسا تامی و جاش بوکاس

داستان فیلم در مورد پسر پولداری است که همراه با مادر خود صاحب یک آژانس املاک است. یکی از مشتریان این آژانس، دختر جوانی است که به‌واسطه عدم توانایی پرداخت کرایه خانه‌اش قصد تعویض خانه خود و نقل مکان به یک آپارتمان کوچک تر و ارزان تر را دارد. با مراجعه مکرر دختر به آژانس پسر به او علاقمند می‌شود و از او تقاضای ازدواج می‌کند. اما دختر که نامزد دارد به او جواب رد می‌دهد. به‌همین دلیل پسر تصمیم به انتقام می‌گیرد! پسر به خانه دختر رفته، او را به باد کتک می‌گیرد اما پس از دستگیری تقصیر را به گردن نامزد دختر می‌اندازد….

 «نامحدود»

کارگردان: نئیل برگر

چهار

جمعه ۲۳ تیر

ساعت ۲۱:۳۰

رابرت دنیرو و بردلی کوپر

یک مرد معتاد و بیکار که از همسرش جدا می‌شود و همه او را ترک می‌کنند، یک روز به قصد قدم زدن در خیابان با یک آشنایی روبه رو می‌شود که برادر زن سابق او می‌باشد و از او یک قرص می‌گیرد. برادر زن او می‌گوید این قرص این توان را به او می‌دهد که از ۱۰۰ درصد مغزش استفاده کند در حالی‌که در حالت عادی او از ۳۰ درصد مغزش استفاده می‌کند. مرد وقتی قرص را استفاده می‌کند متوجه می‌شود او می‌تواند از ضمیر ناخودآگاه ذهنش استفاده بکند در نتیجه بعد از استفاده از چند قرص او یک موقعیت شغلی بسیار عالی پیدا می‌کند که در جامعه برای خودش جایگاهی می‌یابد، دوباره تلاش می‌کند تا همسرش برگردد و زندگی موفقی را شروع می‌کند. اما پس از چند موفقیت؛ متوجه می‌شود به‌دلیل عارضه بسیار بدی که از مصرف قرص‌ها برجای مانده است….

«اسباب بازی فروشی سحرآمیز»

کارگردان: زک هلم

پنج

پنج‌شنبه ۲۲ تیر

 ساعت ۱۳:۳۰

تد لادزیک، ناتالی پورتمن و داستین هافمن

مالي ماهوني، سرپرست دست‌ و ‌پا چلفتي فروشگاه عجیب آقاي مگوريوم است. این فروشگاه عجيب‌ترين، خارق‌العاده‌ترين و شگفت‌انگيزترين اسباب‌‌بازي فروشي دنيا است. اما وقتي آقاي مگوريوم ۲۴۳ سالۀ عجيب‌ از طريق وصيت‌نامه‌اش  فروشگاه را به مالي اهدا مي‌كند، تغييرات شريرانه و شومي در اين فروشگاه آغاز مي‌شود….

انیمیشن «سامی ۲»

کارگردان: وینسنت کستلو

پنج

جمعه ۲۳ تیر

 ساعت ۱۰:۴۵

سامی و ری، دو دوست صمیمی در حال خوش‌گذرانی در آب‌های دریایی و سواحل شنی هستند. ناگهان، یک دزد خرابکار وارد می‌شود و آنها را با خود می‌برد تا در نمایشگاه آبی خود نمایش دهد….

«پاسبان»

کارگردان: دنیس لا

 

پنج

جمعه ۲۳ تیر

 ساعت ۱۳:۳۰

 

سیمون یام، سوئت لم و سم لی

کوئن پلیسی که در بخش ترابری کار می‌کند در ابتدای فیلم جان یک دختر بی‌پناه را شجاعانه نجات داده و از دست مزاحمان می‌رهاند. کوئن پسری معلول دارد که ناراحتی قلبی نیز دارد و امیدی به زندگیش نیست ولی او دلسوزانه و سرسخت برای نجات او تلاش می‌کند. کوئن برای پسرش پرستاری  به نام یان استخدام کرده است. همسر یان مدام او را اذیت می‌کند و یان از زندگی‌اش ناراضی است. در اداره پلیس نیز جوانی به نام کیو هست که او را بچه و نازپرورده می‌خوانند ولی او دوست دارد که مثل کوئین شجاع باشد. پسر کوئین به‌دلیل ایست قلبی می‌میرد و کوئین از اداره پلیس تقاضا می‌کند که او را به بخش خیابانی و جرائم جنایی بازگردانند….

«زنده ‌باد»

کارگردان: سهیل خان

 

پنج

جمعه ۲۳ تیر

 ساعت ۲۰:۳۰

 

سلمان خان

جی مرد جوانی است که سعی می‌کند مردم را از دست خلافکاران شهر نجات دهد. او به دختری معلول به‌نام سومن کمک می‌کند و به‌جای او در امتحانش می‌نویسد! ولی برادر سومن به‌خاطر اینکه دختر وزیر کشور می‌خواهد از خیابان اصلی گذر کند و باعث ترافیک سنگینی شده نمی‌تواند برای امتحان بعدی خواهرش برسد و سومن هم از هر کسی که خواهش می‌کند نمی‌پذیرند! سومن بعد از اتمام امتحان خودکشی می‌کند و برادر سومن که از دختر وزیر شکایت کرده کشته می‌شود! جی متوجه این جریانات می‌شود و با وزیر کشور در می‌افتد….

«ساعت یک نیمه شب»

کارگردان: شاهین باباپور

 

 

شما

پنج‌شنبه ۲۲ تیر

 ساعت ۲۳

 

حمیدرضا پگاه، مهدی صباحی و هیلدا خسروی

داستان فیلم ساعت یک نیمه شب، درباره حمید وزنه‌بردار جوان تهرانی است که به‌تازگی چندین قهرمانی به دست آورده و ناگهان با پیشنهادهای عجیب و غریبی مواجه می‌شود. این پیشنهادات او را با مشکلاتی روبرو می‌کند و حمید ناچار می‌شود که به یکی از شهرستان‌های استان کرمانشاه برود….

«تنهای تنهای تنها»

کارگردان: احسان عبدی‌پور

 

 

شما

جمعه ۲۳ تیر

 ساعت ۱۳:۳۰

 

میثم فرهومند، آرمان هوانسیان، آنا پانوسیان

داستان فیلم در مورد پسربچه‌ای است که راهی سازمان ملل می‌شود تا پیام صلح ایرانیان را به رییس‌جمهورهای جهان برساند و همچنین از حقوق کشورش دفاع کند. البته صحنه حضور وی در سازمان ملل به نمایش درنمی‌آید بلکه بیانیه وی خطاب به خانواده‌اش و دوستانش توسط وی در فیلم خوانده می‌شود.

«چارلی و کارخانه شکلات‌سازی»

کارگردان: تیم برتون

 

کودک

پنج‌شنبه ۲۲ تیر

 ساعت ۱۴

 

جانی دپ و فردی هایمور

در لندن چارلی، پسری کوچک و فقیر، با پدر و مادرش به‌همراه دو پدر بزرگ و مادر بزرگ پیر خود در کانون گرم خانوادگی زندگی می‌کند و فقر را احساس نمی‌کند. چارلی علاقه‌ی زیادی به شکلات دارد، ولی به حدی فقیر است که هر سال فقط یک شکلات می‌خورد! در نزدیکی خانه‌ی او کارخانه‌ی بزرگ شکلات‌سازی قرار دارد….

انیمیشن «در جستجوی دوری»

کارگردان: اندرو استنتون

 

کودک

جمعه ۲۳ تیر

 ساعت ۱۴

 

داستان این انیمیشن در خصوص دوری شخصیت فراموشکاری است. زمان داستان یک‌سال بعد از پیدا کردن نمو و در سواحل کالیفرنیا رخ می‌دهد. دوری به‌یاد می‌آورد خانواده‌ای دارد که در آن سر دریا زندگی می‌کنند. پس با کمک دوستانش به دنبال خانواده می‌گردد….

 

«بچه‌های جاسوس ۲»

کارگردان: رابرت رودریگز

 

امید

پنج‌شنبه ۲۲ تیر

 ساعت ۱۸

آنتونیو باندراس، کارلا گوگینو، الن کومینگ و الکسا وگا

خانواده‌ کورتز، بهترین جاسوس‌های سازمان جاسوس سوپر موسوم به او اس اس هستند. مأموریت آن‌ها مقابله با هر خرابکاری و شرارتی است که نظم و آسایش دنیا را برهم ‌زند…

«بچه‌های جاسوس ۳»

کارگردان: رابرت رودریگز

 

 

امید

جمعه ۲۳ تیر

 ساعت ۱۸

آنتونیو باندراس، کارلا گوگینو، الن کومینگ و الکسا وگا

ماموریت خواهر و برادر کورتز برای یک جزیره مرموز تعیین می شود، که در آن یک دانشمند ژنتیک و مجموعه ای از بچه های جاسوس رقیب روبرو می شوند و …

«زودیاک»

کارگردان: دیوید فینچر

 

 

افق  

جمعه ۲۳ تیر

ساعت ۱۰

جک جیلنهال و مارک روفالو

قاتلی که پسر و دختری را در اتوموبیل‌شان کشته‌ است به روزنامه سان‌فرانسیسکو کرونیکل نامه می‌فرستد و خود را به عنوان قاتل معرفی می‌کند. قتل‌های دیگری پس از آن اتفاق می‌افتد و قاتل، نامه‌های دیگری به روزنامه می‌فرستد. کاریکاتوریست جوان روزنامه سرنخ‌هایی در این نامه‌ها پیدا می‌کند و با اصرار خود به کمک پلیس می‌آید که نتوانسته مدرک محکمه پسندی برای دستگیری قاتل پیدا کند….

«سر به مهر»

 کارگردان: هادی مقدم‌دوست

افق

جمعه ۲۳ تیر

ساعت ۱۸

 لیلا حاتمی، آرش مجیدی و خاطره اسدی

فیلم «سر به مهر» حکایت یک راز است! راز فیلم همان سر به مهر گذاشتن یعنی نماز خواندن صبا است؛ هر چند این راز در انتهای فیلم سر به مهر نمی‌ماند. روایت داستان دختر تنها و خسته‌ای است به‌نام صبا که کمک‌های یک‌دوست باعث بهبود شرایطش می‌شود، تا شهامت پیدا کند نماز خواندنش را آشکار کند، اما دختر داستان برای معرفی این دوست به دیگران شهامت کافی ندارد.

 

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید