چگونه با سفر در فصل گرما کنار بیاییم؟

چگونه-با-سفر-در-فصل-گرما-کنار-بیاییم؟

 
به گزارش بازخوان و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، بهتر است به جای سالاد و سبزی خوردن در رستوران ها که احتمال آلودگی آن زیاد است ، ماست بخورید، یک راه ساده و مطمئن آن است که از منزل با خود گوجه فرنگی و خیار و لیمو ترش شسته شده همراه داشته باشید و در رستوران در کنار غذایی که سفارش می دهید از گوجه فرنگی و خیار خرد شده كه همراه خود داريد استفاده کنید.

 غذاهایی را كه با خود به سفر می برید نیم پز نكنید، یا از همان اول غذا را كامل بپزید یا اینكه در مقصد اقدام به پخت آن كنید؛ غذاهایی مثل كتلت و كوكو یا تخم مرغ پخته برای سفر مناسب هستند و غذاهایی مثل الویه و کباب کوبیده، کالباس و سوسیس بسیار حساس و فساد پذیر هستند؛ غذایی که برای بین راه تهیه می کنید نباید آبکی باشد؛ غذاهای آبکی مثل انواع خورش ها ، سریع تر فاسد می شوند چون میکروب ها و باکتری ها در فضای مایع ، محیط مناسب تری برای رشد و تکثیر دارند؛ غذایی را که برای سفر آماده می کنید با توجه به فصل گرما در طول راه کاملا خنک نگهدارید.

به جای نوشابه های گازدار، همراه باغذا دوغ کم نمک و بدون گاز سفارش دهید، در خصوص مصرف تنقلات در سفر اظهار کرد: در طول راه به عنوان تنقلات مقداری آجیل مثل نخودچی، کشمش، خرما، انجیر خشک، گردو ، بادام ،پسته و فندق کم نمک و یا تخمه های کم نمک به همراه داشته باشید؛ این تنقلات بسیار سالم تر وکم ضررتر از چیپس ، پفک و نوشابه های گازدار هستند.

 انواع میکروب ها و تخم انگل ها با مصرف گوشت هایی که ممکن است خوب پخته نشوند به بدن منتقل می شود؛ در زمان تهیه کباب و جوجه کباب، مواظب باشید که تمام قسمت هایش  به خصوص داخل آن کاملا حرارت دیده و به خوبی پخته شود تا در صورت وجود آلودگی احتمالی با پختن از بین برود؛ کبابی که خوب پخته شده باشد، قهوه ایی رنگ است و اگر قسمت داخل کباب هنوز قرمز رنگ است ، به این معنی است که پخته نشده و آلودگی احتمالی آن از بین نرفته است که نتیجه اش مسمومیت غذایی همراه با اسهال،استفراغ ، دل درد و دل پیچه خواهد بود.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید