کجای تهران با قیمت زیر ۲۰۰ میلیون تومان خانه بخریم؟

کجای-تهران-با-قیمت-زیر-200-میلیون-تومان-خانه-بخریم؟

سیاست های مبتنی بر پس انداز دولت یازدهم در بخش مسکن توانسته پاسخ گوی نیاز مصرفی قشر متوسط در بازار باشد و با ارتقای قدرت خرید مردم، خانه های کم متراژ زودتر به رونق رسیدند. تخلیه حباب تورم در بخش مسکن یکی از سیاست های دولت یازدهم بود که با اجرای سیاست های ضد سوداگری در این حوزه، قیمت مسکن در طول چهار سال گذشته تنها ۱۰ درصد افزایش یافت. این در حالی است که نرخ ها در این بازار در طول دولت نهم و دهم چیزی بیش از ۵۰۰ درصد رشد پیدا کرده بود.

در کنار تخلیه حباب تورم از این حوزه که البته رکود چند ساله در این امر موثر بوده، دولت اقدام به افزایش قدرت خرید مردم مبتنی بر پس انداز کرد تا همزمان با بالا بردن قدرت خرید، بازار مسکن بدون تورم وارد دوره رونق شود. ارائه تسهیلات ۸۰ میلیون تومان و ۱۶۰ میلیون تومانی با سود بانکی زیر ۱۰ درصد از جمله اقدامات دولت یازدهم برای ارتقای قدرت خرید متقاضیان مسکن  بوده است.

فرمول پس انداز در کنار بهره مندی از وام توانسته نسخه خوبی برای خانه دار کردن قشر متوسط کشور باشد و طبق گفته کارشناسان با توجه به رقم تسهیلات ارائه شده، قطعا خانه های با متراژ کم، زودتر به دوره رونق خواهند رسید. رفتار متقاضیان در بازار نشان می دهد که تقاضای های وارد شده به بازار برای تامین نیاز مصرفی بوده و در حال حاضر خبری از معامله های سفته بازانه در حوزه مسکن نیست.

در جدول زیر اطلاعات خانه های زیر ۲۰۰ میلیون تومان در تهران آمده است :        

متراژ محدوده قیمت (تومان)
۴۵ متر- ۲۰ ساله پیکانشهر- منطقه ۲۲ ۱۴۰ میلیون
۷۴متر-۶ ساله یافت آباد-منطقه ۱۷ ۱۶۵ میلیون
۶۷ متر-۱۳ ساله افسریه- منطقه۱۵ ۱۸۰ میلیون
۳۶ متر-۸ ساله دماوند- منطقه۱۳ ۱۰۸ میلیون
۶۳ متر- ۱۰ ساله امام حسین- منطقه۷ ۱۳۰ میلیون
۵۷ متر-۱۰ ساله تهرانسر- منطقه ۲۱ ۱۸۲ میلیون
۶۶متر-۱۵ ساله نازی آباد-منطقه۱۶ ۱۶۵ میلیون
۶۴ متر- ۲۰ساله پیروزی- منطقه۱۳ ۱۷۵ میلیون
۵۵متر-نوساز عبدل آباد- منطقه۱۹ ۱۵۰ میلیون

 

 
بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید