کرباسچی در گفت وگو با خبرفوری: سهم‎خواهی جریانات سیاسی از دولت امری طبیعی است/ دست رئیس‎جمهور برای انتخاب وزرا باید باز باشد

کرباسچی-در-گفت-وگو-با-بازخوان:-سهم‎خواهی-جریانات-سیاسی-از-دولت-امری-طبیعی-است/-دست-رئیس‎جمهور-برای-انتخاب-وزرا-باید-باز-باشد

غلامحسین کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی سایت بازخوان درباره حضور سهم‎خواهی اصولگرایان از کابینه دولت آینده و مطرح شدن اسامی افرادی چون باهنر برای حضور در دولت دوازدهم اظهارکرد: اینکه گروه‎ها و جریانات سیاسی در جهت حضور افراد مدنظر خود در کابینه آینده درخواست و یا به اصطلاح سهم‎خواهی داشته باشند امری طبیعی است و همواره در دولت‏های مختلف وجود داشته است.

وی تاکید کرد: البته درباره اصولگرایان باتوجه به رویکردی که آنها نسبت به رئیس‎جمهور دارند به نظر بنده نباید خیلی صحبت‎هایشان را جدی گرفت.

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی خاطرنشان کرد: بنده براین باورم که آنچه در تعیین افراد مدنظر در کاببینه دولت دوازدهم باید مدنظر قرار گیرد میزان کارآیی افراد است و براسای این مولفه رئیس‎جمهور باید در جهت چینش کابینه وارد عمل شود.

کرباسچی با اشاره به اینکه مانور دادن بر موضوع سهم زنان و مردان در کابینه آینده از نظر بنده درست نیست تصریح کرد: میزان تجربه و کارنامه کاری افراد و تخصص آنها در حوزه‎هایی که قرار است مشغول به کار شوند از مهم‎ترین موضوعاتی است که باید در جریان انتخاب افراد مدنظر در کابینه آینده مدنظر قرار گیرد.

وی تاکید کرد: باتوجه به اینکه چینش کابینه و اعضای هیئت دولت از اهمیت زیادی برخوردار است دوستان به خصوص در جریانات سیاسی باید بدانند که ملاک اصلی درتعیین افراد دولت آینده میزان توانمندی آنهاست از این رو پرداختن به موضوعاتی چون سهم زنان و مردان در کابینه آینده موضعی حاشیه‎ای است که از نظربنده طرح آن در مقطع فعلی درست نیست و باید اجازه دهیم که رئیس‎جمهور با دستی باز در انتخاب دولتمردان آینده وارد عمل شود.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید