کشف دارایی‌های جدید “موسسه کاسپین” / تلاش برای تسویه حساب با مشتریان این موسسه

کشف-دارایی‌های-جدید-"موسسه-کاسپین"-/-تلاش-برای-تسویه-حساب-با-مشتریان-این-موسسه

رئیس کل بانک مرکزی در خصوص مسائل مربوط به سپرده گذاران موسسات مالی و اعتباری گفت: سپرده گذاران موسسه مالی فرشتگان که با موسسه مالی کاسپین در حال تجمیع است این اجازه را بدهند تا بانک مرکزی مسئولیت خود را در قبال حمایت از منافع آنان به درستی انجام بدهند.

وی ادامه داد: تلاش می‌شود با حمایت قوه قضاییه بیشترین رقم از دارایی‌های موسسه مالی فرشتگان که ممکن است به حساب اشخاص دیگر منتقل شده باشد به موسسه کاسپین منتقل شود تا با مشتریان این موسسات تسویه حساب شود.

سیف گفت: سپرده‌گذاران موسسات مالی و اعتباری که به آنان مبالغی پرداخت می‌شود توجه کنند که این مبالغ به صورت علی‌الحساب به آنان پرداخت می‌شود و کل طلب آنان بر اساس قرارداد سپرده گذاری محفوظ است و بعد از اینکه از محل دارایی‌های مربوط به موسسات شناسایی شد عملیات تسویه کامل می‌شود.

رئیس بانک مرکزی ادامه داد: اگر سپرده گذاران موسسه مالی فرشتگان از دارایی‌های به نام این موسسه اطلاع دارند که در حال حاضر به نام موسسه یا شخص دیگری باشد ممکن است مورد سوء استفاده موسسین و یا هیأت تسویه  قرار بگیرد در این رابطه اطلاعات خود را به بانک مرکزی ارائه کنند که از طریق مرجع قضایی موضوع پیگیری شود.

محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه کمیسیون متبوعش که با حضور  وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی برگزار شد، گفت: در این جلسه مقرر شد تا بانک مرکزی ظرف هفته‌های آینده برنامه زمان‌بندی خود را برای حل‌ و فصل باقی مشکلات سپرده‌گذاران ارائه دهد. در گزارش ارائه شده اعلام شد که حدود ۹۰ درصد از مبالغ سپرده‌گذاران را به صورت علی‌الحساب پرداخت کنند و همچنین مقرر شد تا بقیه موارد را نیز به شکل مرتب و طی گزارش‌هایی به کمیسیون ارائه شود.

پور ابراهیمی تصریح کرد: همچنین درباره دارایی‌های موسسه کاسپین  که به تازگی در نقاط مختلف کشور کشف شده، دستگاه‌های قضایی و وزارت اطلاعات در کل کشور وارد این پرونده شده‌اند و متاسفانه شاهد هستیم که هر روز خبر پیدا شدن دارایی‌های موسسه کاسپین که در حساب‌هایی به غیر از نام این موسسه است، به گوش می‌رسد که با کمک وزارت اطلاعات و دستگاه‌های نظارتی کشف و در اختیار بانک مرکزی قرار می‌گیرد.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید