کمپانی اپل خواب کاربرانش را رصد می‌کند

کمپانی-اپل-خواب-کاربرانش-را-رصد-می‌کند

به گزارش بازخوان و به نقل از مهر، اپل تصمیم دارد الگوهای خواب کاربران خود را کنترل کند تا به این وسیله زنگ بیدارباش صبحگاه دستگاه های او را با توجه به میزان خواب کافی تعیین کند.  

این شرکت هفته گذشته امتیاز ثبت حق اختراع  این ایده را دریافت کرد. طبق این امتیاز اپل با دستگاه هایی مانند آیفون و اپل واچ الگوهای خواب کاربران را رصد می کند.  در توضیح این حق امتیاز آمده است: زنگ بیدارباش دستگاه ها با توجه به اطلاعاتی تعیین می شود که از دستگاه های هوشمند فرد جمع آوری می شود.  

حسگرهای ضربان قلب میکروفون و حسگر تنفس و حرکت دستگاه های اپل واچ یا آیفون در این فناوری نشان می دهند کاربر چه زمانی در خواب است. همچنین گزارشی کامل از کیفیت خواب و ساعات استراحت کاربر برای او ارسال می شود.  

همچنین اگر کاربر نیمه شب از خواب بیدار شود  یا دیر به رختخواب برود سیستم به طور اتوماتیک زنگ بیدار باش خود را طوری تنظیم کند تا کاربر به اندازه کافی بخوابد.  این فناوری در iOS۱۱  یا نسخه های آتی این سیستم عامل ارایه خواهد شد.  

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید