گاردین: دشمنان ایران اگر عقل داشته باشند نباید به فکر تغییر حکومت در این کشور باشند

روزنامه انگلیسی گاردین در مطلبی با اشاره به ناآرامی‌های اخیر در کشورمان، دشمنان ایران را به پرندگان شکاری تشبیه کرد که در آسمان آن به دنبال طعمه می‌گردند.

به گزارش بازخوان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، روزنامه انگلیسی گاردین در مطلبی با اشاره به اغتشاشات اخیر در ایران نوشت: دشمنان و رقبای ایران مانند پرندگان شکاری در آسمان این کشور در چرخش هستند و اعتراضات خیابانی را در تهران و برخی دیگر از شهرهای آن زیر نظر دارند تا شاید طعمه‌ای نصیب آنها شود.

در ادامه این مطلب آمده است: آمریکا و اسرائیل علنا امیدوارند این ناآرامی‌ها به تغییر حکومت در ایران منجر شود اما هنوز تحقق رویاهای آنها خیلی زود است؛ ضمن اینکه هرگونه تضعیف دولت حاکم در ایران، باعث تشدید خطرناک تنش‌ها در منطقه خواهد شد. 

در بخش دیگری از این گزارش آمده است: در پی شکست سیاست آمریکا و انگلیس در عراق پس از تهاجم نظامی به این کشور در سال ۲۰۰۳، ایران اکنون به یک بازیگر اصلی در منطقه تبدیل شده است و همین مسئله باعث خشم رقبای منطقه‌ای آن شده است.

به نوشته گاردین، در حال حاضر، عربستان در پی قدرت گرفتن محمد بن سلمان – ولیعهد این کشور – با حمایت ترامپ و دامادش رقابت سختی را با ایران آغاز کرده است؛ رقابتی که در مقطعی از سوریه و یمن به لبنان نیز کشیده شد.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید