گرد و غبار “عراقی” فردا وارد کشور می شود

مدیرکل هواشناسی خوزستان با اشاره به ورود یک سامانه بارشی از روز پنجشنبه به استان از وقوع پدیده گرد و غبار موقت در صبح فردا خبر داد.

به گزارش بازخوان به نقل از خبرآنلاین، کوروش بهادری اظهار کرد: خروجی‌های مدل‌های هواشناسی نشانگر ورود یک سامانه بارشی به خوزستان در روز پنجشنبه است که انتظار می‌رود از پنجشنبه تا صبح روز شنبه، بارش‌های رگباری در مناطق شمالی و شرق استان و بارش‌های با شدت کمتر را در بخشی از مناطق مرکز خوزستان شاهد باشیم.

وی تصریح کرد: همچنین صبح فردا با ورود یک توده گرد و خاک از کشور عراق به خوزستان، شاهد وقوع پدیده گرد و غبار موقت و ناپایدار در برخی از شهرهای جنوبی نظیر آبادان و خرمشهر و احتمالا بستان خواهیم بود که دید افقی را به سه تا چهار کیلومتر کاهش می‌دهد

مدیرکل هواشناسی خوزستان ادامه داد: خوشبختانه این توده گرد و خاک به طور گسترده یا فراگیر خوزستان را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد و گرد و غبار ناشی از آن تنها در برخی از شهرهای جنوبی و به شکل موقت و ناپایدار و خفیف خواهد بود.

بهادری با اشاره به شکست اینورژن امروز در اهواز بیان کرد: امروز صبح ارتفاع اینورژن در اهواز ۳۴۰ متر بود که نسبت به روز گذشته بهبود یافته است. همچنین فردا ارتفاع اینورژن نسبت به امروز در وضعیت بهتری قرار خواهد گرفت و به عبارتی در حال حرکت به سمت هوای با کیفیت بهتر هستیم.

وی اظهار کرد: در شبانه‌روز گذشته تاراز با صفر درجه سانتی‌گراد و دزفول با ۲۲ درجه سانتی‌گراد خنک‌ترین و گرمترین نقاط استان خوزستان بودند. همچنین دمای هوای امروز اهواز بین ۵ تا ۱۹ درجه سانتی‌گراد در نوسان است.

 

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید