گرشاسبی: به زندان انداختن طارمی در شأن باشگاه پرسپولیس نبود/ منتظر نامه الغرافه هستیم

سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت که از طارمی خواسته بودند برای جبران آسیب‌هایی که به پرسپولیس زده در این تیم می‌ماند اما این بازیکن قبول نکرده است.

به گزارش بازخوان؛ حمیدرضا گرشاسبی در نشست خبری امروز (شنبه) باشگاه پرسپولیس گفت: حضور اعضای هیئت مدیره در این نشست به معنای حمایت از کادرفنی است تا انگیزه‌شان را در این راه نشان بدهند. به آقای پیروانی هم تبریک می‌گویم که با تصمیم هیئت مدیره به تیم پیوست و باید به محمود خوردبین خسته نباشید گفته و برای سلامتی او دعا کنیم. خوردبین بیش از نیم قرن برای باشگاه زحمت کشیده و منتظر بازگشت او به عنوان قائم مقام ورزشی باشگاه نیز هستیم.

وی درباره دلیل جدایی مهدی طارمی از پرسپولیس عنوان کرد: با توجه به مشکلاتی که در بحث قرارداد مهدی طارمی با باشگاه ریزه اسپور به وجود آمد، باشگاه در این زمینه آسیب‌های زیادی دید، عدم راهیابی به فینال لیگ قهرمانان آسیا، ۴ ماه محرومیت برای خود طارمی، جریمه ۸۰۰ هزار یوروی که به نوعی برای طارمی و باشگاه مشترک بود و همچنین محرومیت از دو پنجره نقل و انتقالات که همه اینها به خاطر‌ آن انتقال بود. با کمک وزیر ورزش توانستیم بحث جریمه را لغو کرده و همچنین در مرحله بعد تلاش می‌کنیم تا محرومیت‌مان از پنجره نقل و انتقالات نیز لغو شود. تلاش ما در این زمینه ادامه دارد. اعضای هیئت مدیره با اعتبارات خود از یکسو در تلاش هستند و از سوی دیگر برای باشگاه وکیل گرفتیم تا این مشکل برطرف شود. طارمی هم  با توجه به محرومیت ۴ ماهه‌ شرایط  روحی‌و روانی‌اش به شکلی بود که نمی‌توانست با ما ادامه دهد. 

سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: در خصوص تمدید قرارداد با طارمی صحبت زیادی کردیم به او گفتیم که با توجه به این همه آسیب که به باشگاه وارد کرده برای جبران آنها قراردادش را تمدید کند تا به نوعی دل هواداران را به دست بیاورد. به او گفتم که با توجه به شرایطی که دارد می‌تواند در آسیا به ما کمک کند اما او خواست که فکر کند. در این فاصله آقایان پیروانی و برانکو با او صحبت کردند اما همه فکر طارمی این بود که برود چرا که اعتقاد داشت به خاطر شرایط سنی‌اش در صورت تمدید قرارداد بعدها ترانسفر نشود. همه بدانند که ما همه تلاش خود را کردیم که طارمی بماند اما این اتفاق رخ نداد. ما هم تا جایی می‌توانستیم اصرار کنیم. به هر حال عظمت باشگاه را به ما اجازه نمی‌داد که به طارمی بیشتر از این اصرار کنیم. شما خودتان می‌دانید که یک ورزشکار برای اینکه آماده باشد، قبل از هر چیز باید دلش باشد، اگر کار را دلی شروع نکند نمی‌تواند موفق باشد.

گرشاسبی خاطرنشان کرد: وقتی باشگاه الغرافه پیشنهاد جذب مهدی طارمی را داد، ما به اتفاق اعضای هیئت مدیره شرایط را بررسی کردیم و به طارمی گفتیم علاوه بر اینکه باشگاه الغرافه باید پول رضایت‌نامه‌اش را پرداخت کند، خودش نیز باید سهمی از قراردادش را  بپردازد، از طرفی کل پاداش فیفا هم به باشگاه پرسپولیس تعلق می‌گیرد تا بخشی از خسارت‌هایی که او به باشگاه زده است را جبران کرده باشد. همه اعضای هیئت مدیره در جلسات ما بودند و هر تصمیمی که گرفته شد برای منافع باشگاه بوده است، مهدی شب گذشته به من زنگ زد و گفت که قراردادش را امضا کرده است. البته ما به باشگاه الغرافه نامه زدیم و تا زمانی که جواب نامه‌مان را دریافت نکردیم این انتقال را قطعی نمی‌دانیم. 

وی در پاسخ به این سوال که چه برنامه‌ای برای آینده این باشگاه دارید، گفت: برانکو در همه امور، هم از لحاظ اخلاقی و هم فنی حرفه‌ای است. دوست نداشتم این را مقابل او بگویم. ضمن اینکه منافع خودش برای برانکو مهم است تاکیدی هم روی منافع باشگاه دارد و این باعث می‌شود که ما خیلی راحت با ایشان کار کنیم. قبل از ثبت قرارداد نشست‌های زیادی را با حضور برانکو برای تیم‌های پایه برگزار کرده‌ایم و در حال برنامه‌ریزی بلندمدت هستیم که هنوز نهایی نشده‌اند و با توجه به بودجه سال آینده باید آن را ارزیابی کنیم. دنبال این هستیم تیمی در لیگ یک  یا لیگ دو در اختیار داشته باشیم تا برای باشگاه پشتوانه‌سازی و بازیکنان مستقیما از این تیم به تیم اصلی ما وصل شوند و دیگر از جذب بازیکن از دیگر تیم‌ها خارج شویم. این در جلسات کمیته فنی با حضور برانکو، پیروانی و کاشانی مشخص می‌شود. در حال کار کردن هستیم تا این باشگاه به معنی واقعی باشگاه و از حالت تیم خارج شود. 

سرپرست باشگاه پرسپولیس  درباره پرونده مانوئل ژوزه خاطرنشان کرد: پرونده ژوزه تمام شد، خیالتان راحت باشد و طلب آن صفر شد. خواهشم این است که دیگر بحث ژوزه را نکنید. جا دارد یک خاطره تعریف کنم، ما همکاری داشتیم که زمان زیادی از دوران بازنشستگی‌اش گذشته بود اما سر کار می‌ماند و همه دوست داشتند که او بالاخره بازنشسته شود، زمانی که کار بازنشستگی او نهایی شد، همه پرونده ایشان را برای بایگانی و مختومه شدن با لااله‌‌الا‌الله بردند، ماهم برای ژوزه همین کار را کردیم و خداراشکر این پرونده تمام شد. (با خنده)

وی درباره حضور ۴ کارمند بازنشسته در باشگاه پرسپولیس و ادامه کارشان در این باشگاه عنوان کرد: این سوالی که شما می‌کنید ورزشی نیست، اما من جواب می‌دهم. مجلس شورای اسلامی امسال قانونی را تصویب و آن را به دولت ابلاغ کرد. دولت هم از همه شرکت‌ها و ارگان‌های اجرایی خواست که این قانون را به اجرا بگذارند. یکسری افراد از جمله رزمندگان، ایثارگران، خانواده شهدا، جانبازان شامل قانون بازنشستگی نمی‌شوند، کارمندانی هم که شما می‌گویید هر یک قطعا از یکی از این موارد استفاده کردند و به عنوان مشاور و یا هر سمت دیگری در باشگاه فعالیت می‌کنند، ضمن اینکه طبق قانون افرادی که مستثنی هستند می‌توانند یک سوم زمان قانونی در سمتی که می‌توانند موثر باشند به فعالیت خود ادامه دهند. 

سرپرست باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این سوال که آیا تهدیداتی که در مورد کسر امتیاز از پرسپولیس می‌شود همچنان این باشگاه را تهدید می‌کند یا نه، گفت: باشگاه بزرگ همیشه حواشی بزرگی دارد، بحث شکایت‌های ما  از مدت‌ها قبل بوده و ما از راه‌های قانونی به کمک وزارت ورزش توانستیم خیلی از مشکلات را حل کنیم. رقم دقیق جریمه‌هایی که فیفا برای باشگاه پرسپولیس در نظر گرفته ۱۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان است که خیلی‌ از آنها خطرساز شده بود و ما آنها را با پرداخت پول رفع کردیم. جریمه‌هایی که واقعا اکثر آنها ناحق بودند و به نوعی از حلقوم پرسپولیس بیرون کشیده بودند و جریمه‌هایی که واقعا کمر باشگاه را خم کرده بود. ما با درایت وزیر ورزش و کمک مسئولان توانستیم اکثر آنها را حل کنیم تا خطری باشگاه را تهدید نکند. در حال حاضر پرونده گابریل هنوز بسته نشده که ما در مورد آن اقدامات لازم را انجام داده‌ایم. در این پرونده اختلافی بین گابریل و وکیل او به وجود آمده است، در واقع باشگاه تمام پول گابریل را به وکیل او پرداخت کرده و مشکل اصلی بین خود او و وکیلش است. ما این موضوع را به فیفا به صورت کتبی اعلام کردیم و پرونده را نیز به دادگاه CAS فرستادیم. وکیل گابریل هم قرار شد خودش به دبی رفته و با گابریل توافق کند تا انشالله پرونده را مختومه اعلام کنیم.

گرشاسبی در مورد بندهایی که در قرارداد برانکو برای جدایی احتمالی او وجود دارد، گفت: قرارداد برانکو مانند خیلی از قراردادها بندهایی دارد اما مشکلی برای همکاری او با باشگاه وجود ندارد، او یک مربی حرفه‌ای است و مطمئن باشید هیچ موقع با باشگاه مشکل پیدا نخواهد کرد.

وی درباره اینکه گفته می‌شود مشکل نوراللهی یک شبه حل شد و این موضوع به محرومیت کامیابی‌نیا و ربیع‌خواه ربط دارد، تصریح کرد: نورالهی یک سال است پیگیر کسری خدمت خود بوده و مشکلات پیش آمده را ما از مدت‌ها قبل پیگیری کردیم. موضوع در حال حل شدن است و تا چند روز آینده خبر قطعی صدور مجوز بازگشت نوراللهی را اعلام خواهیم کرد.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این سوال که داستان تمدید قرارداد بازیکنان به کجا رسیده است، یادآور شد:  همانطور که می‌دانید تا موضوع سرمربی تیم تعیین تکلیف نشده بود ما اجازه نداشتیم در مورد بحث بازیکنان اقدام کنیم. چون سرمربی تمدید نکرده بود تا لیست نیاز او را از بازیکنان و کادرفنی بدانیم. بعد از امضای قرارداد باشگاه وظیفه دارد جلسه بگذارد و برای تمدید قرارداد بازیکنان و کادرفنی اقدام کند. 

گرشاسبی در پاسخ به انتقاد یک خبرنگار از موضوع جریمه طارمی تا جریمه شدن پرسپولیس برای بدهی‌هایش توضیح داد: هیچ کس طارمی را به تنهایی مقصر اعلام نکرد، ما گفتیم محرومیت باشگاه و طارمی و محرومیت ۴ ماه و ۱۰ روزه ایشان از لحاظ روحی و روانی به شکلی شده بود که نمی‌توانست با ما ادامه دهد و اینکه ما پیگیر شدیم باعث شد ۸۰۰ هزار یورو به نفع باشگاه شود. در غیر این صورت ما باید مرتب پول پرداخت می‌کردیم و برای هر نامه‌ای که ارسال می‌کردیم هزینه می‌دادیم اما حالا به نفع باشگاه شد، تلاش ما این بود که از این مرحله عبور کنیم و کار را به دادگاه فیفا و CAS برسانیم.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که در یک سال گذشته گفته می‌شد هیچ حکمی علیه باشگاه پرسپولیس صادر نخواهد شد و چطور شد این مشکلات با باشگاه ریزه اسپور به وجود آمد و چطور طارمی در حالی که با این باشگاه ترکیه‌ای قرار داد داشت برای پرسپولیس به میدان رفت و چرا این موضوع تاکنون مسکوت مانده است، اظهار داشت: در این پرونده ما باید برنده می‌شدیم اما همانطور که عرض کردم، ۱۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بدهی داشتیم که همه آن را تسویه کردیم، این به یک سابقه منفی برای پرسپولیس تبدیل شده است. وقتی شکایت ما به فیفا می‌رود آنها خوشبینانه به نفع ما نظر نمی‌دهند، البته اینجا هم مصاحبه‌هایی هم شد که به نفع باشگاه ریزه‌اسپور شد، حتی آنها گفتند که برگ برنده ما در این پرونده همین مصاحبه‌های داخل ایران بود که در آنها گفته شده بود پول برای رضایتنامه طارمی داده شده و به ما پرداخت نکردند، به هر حال گذشته‌ها گذشته و باید مراقب باشیم که این اتفاقات دیگر رخ ندهد.

سرپرست باشگاه پرسپولیس درباره بدهی مالیاتی این باشگاه و اینکه آیا احتمال دارد برای حضور پرسپولیس در آسیا این مشکل دردسرساز شود، اظهار داشت: در سال‌های اخیر بدهی انباشته شده و جمع آنها به ۱۳۰ میلیارد رسیده بود که برای حضورمان در آسیا هم دردسرساز شده بود. خوشبختانه با حضور سلطانی‌فر نامه‌ای داده و در آن ذکر شد باشگاه درآمدی ندارد که مالیات بدهد، این موضوع الان ابلاغ شده و منتظر تجدیدنظر هستیم. امیدوارم بخش سنگینی از این بدهی مالیاتی با همت وزارت ورزش و وزارت اقتصاد به بخش بسیار نازلی کاهش یابد. فعلا مشکلی نداریم اما اگر می‌خواهید شما (خبرنگاران) این بدهی را پرداخت کنید ما مشکلی نداریم!

گرشاسبی درباره اینکه آیا شما قول می‌دهید که مانند مدیران گذشته بدهی برای باشگاه به بار نیاورید، گفت: من این سوال را از شما دارم، که آیا شما این قول را می‌دهید که در دوران خبرنگاری‌تان برایتان مشکلی پیش نیاید و یا مشکل سیاسی نداشته باشید؟ در باشگاه پرسپولیس در حد توان‌مان سعی می‌کنیم تا این لحظه مالیات‌های خارجی انجام شده و ۵۰ نفر از فوتبالیست‌ها که از ۱۷ سال پیش تا یکی دو سال گذشته با ما حساب داشتند، پولشان پرداخت شده است. با بعضی‌ها تفاهمنامه امضا کرده‌ایم و مشکلشان حل شده است. بعضی‌ها سخت‌گیرانه جلو آمده‌اند که با آنها هم داریم به جمع‌بندی می‌رسیم. الان هیچ چیز باشگاه را تهدید نمی‌کند و حواسمان هست که دوباره مشکلات گذشته به باشگاه ورود نکند.

وی درباره با قرارداد طارمی با باشگاه الغرافه و اینکه گفته می‌شود این باشگاه از پرسپولیس خواسته تا موضوع باشگاه ریزه‌اسپور دوباره تکرار نشود، توضیح داد: اصلا چنین چیزی نیست، آنها به ما درخواست دادند که ما می‌خواهیم طارمی را به خدمت بگیریم، ما هم به آنها گفتیم شرایط را به ما اعلام کنند و آنها هم اعلام کردند. تاکنون دیگر هیچ مکاتبه‌ای انجام نشده و ما منتظریم که ببینیم آنها چه می‌گویند.

گرشاسبی در پاسخ به این سوال که چرا باشگاه پرسپولیس با وجود اینکه جریمه مربوط به طارمی را باید خود این بازیکن می‌داد، برای لغو جریمه او تلاش کرد، اما این بازیکن بدون اهمیت دادن به این موضوع راهی الغرافه شد، گفت: من در صحبت‌هایم گفتم باشگاه پرسپولیس موظف به پرداخت این جریمه بود، اگرچه ما باید این جریمه را از خود طارمی می‌گرفتیم اما فیفا باشگاه را می‌شناسد، شاید ما برای گرفتن پول جریمه از طارمی مجبور می‌شدیم به مراجع قضایی شکایت کنیم اما دیدید خوشبختانه جریمه او لغو شد و ما توانستیم از انتقال طارمی بخشی از ضرر و زیان‌هایی را که دیده‌ایم جبران کنیم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در پاسخ به سوال دیگری در ارتباط با اینکه چرا طارمی پول جریمه‌اش را پرداخت نکرد و باشگاه از اعتبار خود برای این مسئله استفاده کرد، یادآور شد: شما فرض کنید طارمی توان پرداخت این پول را نداشت که ما باید در آن صورت او را به زندان می‌انداختیم که این موضوع در شأن باشگاه نبود. اما خدا کمک کرد و با پیگیری‌هایی که مسئولان انجام دادند جریمه لغو شد و الان هم طارمی زندگی ورزشی جدیدی را آغاز کرده است، مطمئن باشید ما هم در این انتقال منافع باشگاه را در نظر می‌گیریم. 

وی در پاسخ به سوال آخر چه زمانی با بازیکنان پرسپولیس برای تمدید قرارداد مذاکره خواهد کرد، گفت: تا قبل از تمدید قرارداد با برانکو اجازه نداشتیم با بازیکنی برای تمدید وارد مذاکره شویم و با توجه به تمدید قرارداد دو ساله برانکو او لیست موردنظرش را به باشگاه ارائه خواهد داد و ما برای تمدید قرارداد نفرات اقدام خواهیم کرد، اگرچه تا پایان فصل زمانی زیادی مانده و ما زمان را از دست نداده‌ایم.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید