گزارش سازمان منع گسترش سلاح شیمیایی درباره خان‎شیخون جعلی است

گزارش-سازمان-منع-گسترش-سلاح-شیمیایی-درباره-خان‎شیخون-جعلی-است

به گزارش سایت بازخوان، وزارت خارجه سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد که «گزارش صادره از سازمان منع گسترش سلاح‎های شیمیایی درباره حادثه خان شیخون جعلی و دروغ است زیرا منطقی نیست.»

وزارت خارجه سوریه تاکید کرد که دبیرخانه فنی سازمان منع گسترش سلاح شیمیایی در تاریخ ۲۹/۶/۲۰۱۷ گزارشی را صادر و در آن از این نهاد بین المللی خواسته شده که گزارش های سالم و درست در این زمینه تهیه کند؛ به طوری که به دور از هرگونه دخالت‌ها و تحریک‎های کشورهایی که مانع رسیدن به حقیقت می‌شوند، باشد.

به گزارش سانا، وزارت خارجه سوریه خواستار کمیته حقیقت یاب در حادثه خان شیخون شد و اعلام کرد که هدف اصلی از تشکیل چنین کمیته هایی اتخاذ مواضع ضد سوری است.

در این بیانیه آمده است: کمیته حقیقت یاب برای بررسی حادثه حمله شیمیایی خان شیخوان واقع در جنوب ادلب به مدارکی که تروریست ها در ترکیه ارائه کردند، استناد کرده است؛ مدارکی که به هیچ وجه گویای حقیقت نیست.

وزارت خارجه سوریه تاکید کرد: دمشق از همان ابتدای جنایت خان شیخوان اعلام کرد که دولت سوریه سلاح شیمیایی در اختیار ندارد که بخواهد از آن استفاده کند.

در ادامه بیانیه آمده است که نمایندگان دمشق، مسکو و ایران در نشست اخیر شورای اجرایی سازمان منع گسترش سلاح شیمیایی در تاریخ ۲۹/۶/۲۰۱۷ بر سر اعزام هیاتی به فرودگاه الشعیرات (که آمریکا به آن حمله موشکی کرد) موافقت کردند، اما آمریکا و همپیمانان غربی آن با این توافق مخالفت کردند.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید