یک بام و دوهوای اصلاح‎طلبان در انتخاب شهردار/حبیب‎زاده:چهارشنبه رای‎گیری می‎کنیم/حق‎شناس و رسولی: تا ۱۲ مرداد اقدامی انجام نمی‏دهیم

یک-بام-و-دوهوای-اصلاح‎طلبان-در-انتخاب-شهردار/حبیب‎زاده:چهارشنبه-رای‎گیری-می‎کنیم/حق‎شناس-و-رسولی:-تا--12-مرداد-اقدامی-انجام-نمی‏دهیم

به گزارش سایت بازخوان پس از پیروزی قاطع اصلاح‌طلبان در انتخابات شوراهای شهر بحث تعیین شهردار تهران به یکی از موضوعات و دغدغه‎های اصلی شورای پنجم تبدیل شد روندی که دامنه اختلافات اصلاح‎طلبان برای تعیین سکاندار آینده ساختمان بهشت را افزایش داده است.

در همان گمانه‎زنی‎های ابتدایی نام محسن هاشمی به عنوان یکی از گزینه‎های اصلی برای تصدی پست شهردار تهران مطرح بود که البته برخی از منتخبین شورا پنجم آن را خلاف میثاق‎نامه دانسته از این رو علی‎رغم آنچه تصور می‎شد در شرایط فعلی نحوه تعیین و انتخاب شهردار آینده تهران با مشکلاتی روبه رو شده است لذا در گفت وگویی با سه تن از منتخبین شورای شهر تهران درصدد شدیم تا از آخرین وضعیت نحوه تعیین شهردار آینده تهران باخبرشویم.

**تعیین گزینه‎های شهرداری تهران با فرآیند رای‎گیری

افشین حبیب‎زاده منتخب پنجمین دوره انتخابات شوراها در گفت وگو با خبرنگار سیاسی سایت بازخوان درباره نحوه تعیین شهردار آینده تهران اظهارکرد: طبق آخرین تصمیمات اتخاذ شده از سوی منتخبین شورا مقرر شده است که در جلسه روز چهارشنبه ۱۴ تیرماه منتخبین درباره نحوه انتخاب شهردار آینده تهران تصمیم‎گیری شود.

وی تاکید کرد: طبق مکانیزیم از پیش تعیین شده مقرر شده است که در جلسه روز چهارشنبه هریک از منتخبین ۳ گزینه مدنظر خود را برای حضور در شهرداری تهران معرفی کنند.

منتخب شورای شهر تهران تصریح کرد: پس از معرفی گزینه‎های مدنظر منتخبین شوراها فرآیند رای‎گیری برگزار می‎شود و طبق نظر اعضا افرادی که پایین‎تر از ۵ رای کسب کنند دیگر به عنوان نامزد حضور در شهرداری تهران مطرح نخواهند بود و از این دور حذف خواهند شد.

حبیب‎زاده خاطرنشان کرد: پس از اتمام فرآیند رای‎گیری در روز چهارشنبه تنها افرادی صلاحیت حضور در انتخابات را دارند که بالای ۵ رای کسب کرده باشند.

وی درباره فرآینده نحو انتخاب گزینه‎های شهرداری تهران تاکید کرد: در این راستا منتخبین شوراها خود به صورت مستقل رایزنی‎های لازم را انجام می‏دهند و تصمیم کلی درباره معرفی گزینه‎ها اتخاذ نشده است.

** طبق روال قانونی درباره تعیین شهردار وارد عمل خواهیم شد

حسن رسولی دیگرمنتخب شورای شهر تهران نیز در گفت وگو با سایت بازخوان درباره فرآیند انتخاب شهردار آینده تهران گفت: با توجه به اینکه منتخبین دوره پنجم هنوز کار خود را به صورت رسمی آغاز نکردند فعلا بنا و تصمیمی را برای انتخاب شهردار تهران ندارند.

وی تصریح کرد: ما طبق روال قانونی پس از حضور در شورای شهر و تایید اعتبارنامه‎هایمان از سوی وزارت کشور می‎توانیم فعالیت‎های مدنظرمان از جمله انتخاب شهردار آینده تهران را انجام دهیم.

این منتخب شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: در حال حاضرهیچ‎گونه اقدامی از سوی منتخبین شورای شهر پنجم برای تعیین شهردار آینده تهران صورت نگرفته است و ما منتظر شروع کار خودمان در مرداد ماه هستیم.

رسولی با اشاره به اینکه از جلسه روز چهارشنبه اطلاعی ندارم تصریح کرد: اسامی که ازافراد و شخصیت‎های مختلف در قالب گزینه‎های شهرداری تهران در آینده قید می‎شود صحت ندارد و بنده آنها را تایید نمی‎کنم.

**اقدامی را برای تعیین شهردار انجام ندادیم

محمدجوادحق‎شناس منتخب پنجمین دوره  شهر تهران در گفت وگو با خبرنگار سیاسی سایت بازخوان با اظهار بی‎اطلاعی از نشست روز چهارشنبه برای تعیین گزینه‎های شهرداری تهران تاکید کرد: بنده نسبت به اخباری که در این راستا منتشر شده است اطلاع ندارم از این رو آنها را تایید نمی‎کنم.

وی تصریح کرد: ما طبق روال قانونی بعد از مستقر شدن در شورا و تعین هیئت رئیسه می‎توانیم در جهت انتخاب و تعیین شهردار تهران وارد عمل شویم.

منتخب شورای شهر تهران با بیان اینکه ۱۲ مرداد فرآیند کاری شورا به صورت قانونی آغاز می‎شود تصریح کرد: هنوزهیچ‎گونه رایزنی پیرامون انتخاب شهردار آینده تهران صورت نگرفته است و بنده این موضوع را تکذیب می‎کنم.

حق‌شناس خاطرنشان کرد: اخباری که این روزها در رسانه‎ها و فضای مجازی پیرامون تعیین شهردار آینده مطرح می‎شود تنها در حد گمانه‎زنی است و تا به امروز اقدام روشن و مشخصی در این راستا صورت نگرفته است.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید