۷هزار خیریه تراز مالی شان را افشا نکردند

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: هفت هزار موسسه خیریه تراز مالی شان را افشا نکردند.

به گزارش سایت بازخوان به نقل از خبرگزاری ایسنا، محمدرضا پورابراهیمی عصر روز جمعه هشتم دی‌ماه در گردهمایی سردفتران و دفتریاران اسناد رسمی استان کرمان با حضور معاون قوه قضائیه و رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: تحولات اساسی و پایه‌ای در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ایجاد شده است و رتبه تک رقمی ایران در این زمینه نشان دهنده تلاش‌های فراوان کارکنان این سازمان است.

وی از اجرای طرح موفق کاداستر در سطح کشور سخن به میان آورد و بیان کرد: طرح شناسنامه زمین (کاداستر)، به زمین‌های کشور هویت داده است و با وجود همه مشکلات و کمبودهای مالی درصد زیادی از این طرح اجرا شده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی کاهش فسادهای اقتصادی و کاهش پرونده‌های قضایی را از جمله خروجی‌های طرح کاداستر ذکر کرد و افزود: اجرای طرح‌های شفافیت اطلاعاتی، زمینه ساز کاهش فسادها در جامعه خواهند شد.

وی با انتقاد از اینکه ۷ هزار خیریه فعال موجود در سطح کشور که کار اقتصادی می‌کنند، تراز نامه مالی خود را افشا نمی‌کنند، ادامه داد: برای جلوگیری از فسادها ابزار وجود دارد و نیاز به کارهای عجیب نداریم اما متاسفانه از این ابزارها استفاده نمی‌کنیم.

پورابراهیمی در پایان با گرامیداشت نهم دی‌ماه خاطرنشان کرد: از مردم می‌خواهیم تا فردا نهم دی‌ماه با شکوه هرچه تمام تر در راهپیمایی این روز تاریخی انقلاب اسلامی شرکت کنند، ضمن آنکه آنهایی که برای این نظام خواب دیده‌اند (فعالیت‌های برخی شبکه‌های اجتماعی برای عدم حضور مردم در راهپیمایی ۹ دی) بدانند که خواب آنها هیچ‌گاه تعبیر نخواهد شد و مردم ایران همواره نشان داده اند که هوشیاری خود را حفظ خواهند کرد.

 

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید