۹۱۹تحریم در دوران پسابرجام برداشته شده است/نباید به قراردادی که در عرصه حاکمیت ملی بسته شده، حمله کنید

۹۱۹تحریم-در-دوران-پسابرجام-برداشته-شده-است/نباید-به-قراردادی-که-در-عرصه-حاکمیت-ملی-بسته-شده،-حمله-کنید

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه با اشاره به میزان برداشت نفت در دوران‌های قاجار و رضاخان گفت: حداکثر میزان فروش نفت در دوران قاجار  ۸ تا ۱۶ درصد، در دوران رضاخان ۳۳ درصد و بعد از ملی شدن نفت ۵۵ درصد شد،‌ ولی ما اکنون به دنبال جذب سرمایه گذاری و نه خام فروشی هستیم.

وی اهمیت قرارداد را در سد شکنی در فضای پسابرجام دانست و گفت: در شرایطی که کشورها به دنبال بازگشت تحریم هستند قراردادی با تضمین های حاکمیت ملی بسته شده است. ما باید ۲۰۰ میلیارد دلار در میادین نفتی سرمایه گذاری کنیم که چنین پولی را نداریم. الان در بهترین شرایط ۹۰ درصد بودجه برای هزینه های جاری و ۱۰ درصد برای هزینه های عمرانی مصرف می شود.

نماینده اسلام آباد غرب گفت که ما قراردادی می بندیم تا از نزدیکترین مخازن مشترک بهره‌برداری کنیم پس به مسئولان کشور اعتماد کنید و زمان مذاکرات هسته ای نیز طرح بی اعتمادی،‌ توان چانه زنی مسئولان را تضعیف کرد اکنون نیز این بی اعتمادی توان چانه زنی را کم می کند. به جای بی اعتمادی اگر فکر می کنید تخطی شده آن را مطرح کنید.

فلاحت پیشه با بیان اینکه ۹۱۹ نوع تحریم در دوران پسا برجام برداشته شده، گفت که ۲۴۵ تحریم باقی مانده. ماحصل تلاش ها آن است که آمریکا را در کنج قرار داده و با سایر کشورهای دنیا کار می کنیم.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید