۳ عادت روزانه که زندگی کارآفرینان را عوض می‌کند

3-عادت-روزانه-که-زندگی-کارآفرینان-را-عوض-می‌کند

 به گزارش بازخوان و به نقل از زومیت، کاری که هرروز تکرار شود، تأثیرگذاری بسیار بیشتری نسبت به کاری که گاهی استفاده می‌شود دارد. برای اینکه همیشه روی فرم بمانید روش‌های زیادی وجود دارند؛ ولی برخی تمرین‌های کلیدی وجود دارند که می‌توانید با آن‌ها به دنیای خلاقیتتان بروید، سالم باشید و همیشه فکرهای عالی به ذهنتان خطور کند. در این گزارش قصد داریم ۳ عادت مهم کارآفرینان را برای شما بازگو کنیم:

مطالعه

شما نمی‌توانید از یک چاه خشک، آب بیرون بکشید. آیا روزانه وقتی صرف بیشتر کردن اطلاعات خود می‌کنید؟ کیفیت ورودی‌هایی که به ذهن شما می‌آیند، می‌تواند در کیفیت خروجی‌های خلاقانه شما تأثیرگذار باشد. استیو جابز در جایی گفته است: «خلاقیت فقط متصل کردن وقایع است.» برای اینکه خلاق باشید، باید بتوانید وقایع را به هم ربط بدهید. پیشنهاد می‌شود که هرروز صبح یا عصر، به مطالعه بپردازید. کتاب‌های الهام‌بخش یا چالشی بخوانید، ویدئو نگاه کنید و کتاب‌های صوتی گوش دهید. با انجام این کارها، هر وقت که در محیط کار مسئله‌ای پیش بیاید، سریعا می‌توانید راهکار بدهید.

گزارش‌نویسی روزانه و انعکاس افکار

در اطراف اشخاص، محرک‌هایی وجود دارند که باعث به وجود آمدن ایده‌های جدید و خلاقانه می‌شوند. ولی اگر شما به انداز‌ی کافی برای ایجاد رابطه‌های جدید وقت نگذارید و یا فکر نکنید که چطور محرک‌های محیطی می‌توانند در زندگی و شغل  شما به کار بیایند، این محرک‌ها سریعا به فراموشی سپرده خواهند شد. ترجیحا بعد از وقت مطالعه، ۱۵ دقیقه در طول روز به این تفکر اختصاص دهید که آنچه امروز دیده‌اید و خوانده‌اید، چطور ممکن است به پروژه‌های شما کمک کنند. انعکاس مطالب خوانده‌شده در طول روز، می‌تواند روی هر موضوعی باشد. بعد از مدتی می‌‌فهمید که چطور مطالب متنوعی که شما می‌خوانید، روی کارهای شما منعکس می‌شود.

استفاده از این تمرین در زندگی افراد تأثیر خارق‌العاده‌ای داشته است. مطالعه‌ی صبحگاهی یا «صفحات صبحگاه» شیوه بسیاری از افراد موفق است که شامل نوشتن سه برگه شامل جریان‌های خودآگاه فکر در اولین کار روزانه است. این گزارش‌نویسی نیست، بلکه نوشتن آزاد است و هدفش این است که قبل از اینکه روز را شروع کنید، از هر چیزی است که از ذهن شما بیرون می‌آید، بهره‌برداری کنید تا کارها را به‌صورت قطعه‌قطعه انجام ندهید؛ بلکه همه‌ی کارها را در یک راستا ببینید و بتوانید شفاف فکر کنید.

پیاده روی

و در آخر، یک بار در روز از دفتر بیرون بیایید و پیاده‌روی کنید. نه‌تنها برای سلامتی شما خوب است و می‌توانید کمی فعالیت جسمی کنید، بلکه برای بهره‌برداری از خلاقیت نیز بسیار مفید است. قرار گرفتن در معرض محرک‌ها اغلب افراد را با یک بینش جدید روبرو می‌کند. رها کردن کار سنگین روزانه به ذهن شما اجازه می‌دهد که بتوانید ارتباط‌های ضعیف مدل‌های تفاوت را شکل دهید. اگر فقط در دفتر خود به فعالیت بپردازید، نمی‌توانید این کار را انجام دهید و در میان انبوهی از فعالیت‌های مختلف، گم خواهد شد.

همیشه برای خودتان تمرین‌هایی داشته باشید که به شما چشم‌انداز بدهند و در اوج عدم اطمینان، به شما ثبات بخشند. ساختاری که برای روزتان برنامه‌ریزی می‌کنید، همان چیزی است که زندگی شما را تغذیه می‌کند و شما را به ورای محدودیت‌ها می‌برد.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید